24x24 RGB Modul

Başlatan M_B, 19 Mart 2014, 23:10:23

M_B

Modulun % 90 cozdum.
Simdi 3 rengi kontrol etmek icin fonksiyonlar üzerinde calısıyorum.
Son resim:

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

Mucit23

Hocam çok güzel, Bende P6 üzerinde çalışma yapmayı düşünüyorum.

M_B

P6 panel buna göre daha kolaydır diye düşünuyorum.
P10 gibi ucuz olsa idi bir tane alacaktım. Piyasaya gittiğimde baktmış ve cok hoşuma gitmişti.

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

Mucit23

Hocam p6'ların fiyatı p10'larınkinin neredeyse 2 katı. Küçük olmaları çok hoşuma gidiyor. İki tanesini üst üste koyunca hemen hemen p10 boyutlarında 32x64 ekranınız oluyor.  :)

Yanlız çalışması P10 dan biraz farklı diyorlar. Resimlerine baktım daha büyük çipler var. Büyük ihtimal sizdeki gibi 16 bit shift register kullanmışlar. Benim kütüphane ile biraz oynamam gerekecek.

M_B

Hocam tam manasıyla fonksiyonları bitireyim paylaşırım.

Gökhan BEKEN

3lü gruplardaki her led RGB mi, yoksa biri mavi biri yeşil biri kırmızı mı?
Bi'de bu modüller nerde, kaça bulabiliriz? Eğer 24 bit hadi 16 bit olsun renk oluşturabiliyorsa çok güzel şeyler yapılabilir.
Teşekkürler.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

M_B

Alıntı yapılan: meftun - 17 Nisan 2014, 00:11:47
3lü gruplardaki her led RGB mi, yoksa biri mavi biri yeşil biri kırmızı mı?
Evet 3 lu gruptaki ledler RGB
Alıntı Yap
Bi'de bu modüller nerde, kaça bulabiliriz? Eğer 24 bit hadi 16 bit olsun renk oluşturabiliyorsa çok güzel şeyler yapılabilir.
Teşekkürler.
Moduller nerde kac paradır bilgim yok.  Kullandığım modulu ise iş yerine video wall uygulaması yapıldı. Bende yedeklerinden alıp çalıştırmaya  çalışıyorum

kantirici

Alıntı yapılan: Mucit23 - 16 Nisan 2014, 23:43:47
Hocam p6'ların fiyatı p10'larınkinin neredeyse 2 katı. Küçük olmaları çok hoşuma gidiyor. İki tanesini üst üste koyunca hemen hemen p10 boyutlarında 32x64 ekranınız oluyor.  :)

Yanlız çalışması P10 dan biraz farklı diyorlar. Resimlerine baktım daha büyük çipler var. Büyük ihtimal sizdeki gibi 16 bit shift register kullanmışlar. Benim kütüphane ile biraz oynamam gerekecek.

P6 daki shift registerler 16 bitlik.