PROTON BASİC İLE İNTERNET DENEYİMİ ( W5100 , ENC28J60, RTL8019AS )

Başlatan tayfunaki, 25 Mart 2014, 17:21:03

tayfunaki

MERHABALAR,

PROTON BASİC YAPİSİNİN TEKNOLOJİNİN HİZİNA YETİŞEMEDİĞİ BİR KONUDA İNTERNET UYGULAMALARİ OLDU, FAKAT BİZ ANTİKA MERAKLİLARİ HALA DİĞER DİLLER VE DERLEYİCİLER YANİNDA BU DİL VE DERLEYİCİDEN DE VAZGEÇEMİYORUZ..

BU BAŞLİK ALTİNDA BU BU KONUDA ÇALİŞMALAR YAPMİŞ ARKADAŞLARİN DENEYİMLERİNİ VE ÖRNEK KOD UYGULAMALARİNİ TOPLAMAK İSTEDİM,

BÖYLE BİR EKSİKLİK GÖZÜME ÇARPTİ, BU ANLAMDA BİR BAŞLANGİÇ OLMASİ AÇİSİNDAN ;

18F4550  VE ENC28J60 İLE YAPTİĞİM BASİT DENEME AMAÇLİ, UDP - UDP respons UGULAMASİNİ EKLİYORUM. DS18B DEN SİCAKLİK BİLGİSİNİ BASİT BİR UDP TERMİNAL YARDİMİ İLE İNTERNETTEN YADA YEREL AĞDAN OKUYORUM.. TABİ İSTENİLEN UYGULAMA İÇİN DEĞİŞTİRİLİP GELİŞTİRİLEBİLİR.

KULLANDİĞİM ŞAMA  MİKROE NİN VERDİĞİ ŞAMADİR.  NOT ŞAMADAKİ PİN BAĞLANTİLARİ BENDEKİLER İLE FARKLİDİR. inc DOSYASİNDA BUNLARİ GÖREBİLİRSİNİZ.

BU KONUYA KATKİ YAPABİLECEK ARKADAŞLARDAN DESTEK OLMALARİNİ BEKLİYORUM.

DOSYANİN TAMAMİ

http://www.enkatechnology.com/UDP_Demo.rar

inc. dosyasi ve kodlar alintidir. tekrar kendime göre düzenledim. çalişiyor.

İYİ ÇALİŞMALAR.

frederic

एक होना

@tayfunaki
klavyenizin Caps Lock tuşu çalışmıyor mu?

elektronart

Açık Elektronik

tayfunaki

capslock için özür.... :)

@elektronart
Wiznet ile kısa bir süre önce ciddi ciddi ilgilenmeye başladım, enc nin karmaşık lib. yanında basit opcode lar ile herhangibir mcu ile koşturulabilen, 5 v toleranslı inputları gerçekten paket library  desteklemeyen derleyici kullanan arkadaşlar için  çok  basit ve hızlı bit çözüm sunabiliyor.

elektrovadiden  wiznet 5100 elime ulaştı  eğer istediğim verimi alırsam üstünde çalıştığım proje yarışma konusu da olabilir. isterseniz beraberde yürütebiliriz siz yarışmaya girin ben projemi bitirmiş olurum. wiznet ile ilgili çok yolun başındayım.

fofo

Alıntı yapılan: tayfunaki - 25 Mart 2014, 17:21:03MERHABALAR,

PROTON BASİC YAPİSİNİN TEKNOLOJİNİN HİZİNA YETİŞEMEDİĞİ BİR KONUDA İNTERNET UYGULAMALARİ OLDU, FAKAT BİZ ANTİKA MERAKLİLARİ HALA DİĞER DİLLER VE DERLEYİCİLER YANİNDA BU DİL VE DERLEYİCİDEN DE VAZGEÇEMİYORUZ..

BU BAŞLİK ALTİNDA BU BU KONUDA ÇALİŞMALAR YAPMİŞ ARKADAŞLARİN DENEYİMLERİNİ VE ÖRNEK KOD UYGULAMALARİNİ TOPLAMAK İSTEDİM,

BÖYLE BİR EKSİKLİK GÖZÜME ÇARPTİ, BU ANLAMDA BİR BAŞLANGİÇ OLMASİ AÇİSİNDAN ;

18F4550  VE ENC28J60 İLE YAPTİĞİM BASİT DENEME AMAÇLİ, UDP - UDP respons UGULAMASİNİ EKLİYORUM. DS18B DEN SİCAKLİK BİLGİSİNİ BASİT BİR UDP TERMİNAL YARDİMİ İLE İNTERNETTEN YADA YEREL AĞDAN OKUYORUM.. TABİ İSTENİLEN UYGULAMA İÇİN DEĞİŞTİRİLİP GELİŞTİRİLEBİLİR.

KULLANDİĞİM ŞAMA  MİKROE NİN VERDİĞİ ŞAMADİR.  NOT ŞAMADAKİ PİN BAĞLANTİLARİ BENDEKİLER İLE FARKLİDİR. inc DOSYASİNDA BUNLARİ GÖREBİLİRSİNİZ.

BU KONUYA KATKİ YAPABİLECEK ARKADAŞLARDAN DESTEK OLMALARİNİ BEKLİYORUM.

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

DOSYANİN TAMAMİ

http://www.enkatechnology.com/UDP_Demo.rar

inc. dosyasi ve kodlar alintidir. tekrar kendime göre düzenledim. çalişiyor.

İYİ ÇALİŞMALAR.

Yukarıda ki dosyayı tekrar paylaşabilirmisiniz?

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.