deree de-5000 lcr metre hakkında.

Başlatan diot, 28 Mart 2014, 14:50:08

diot

http://www.deree.com.tw/de-5000.htm linkindeki lcr metre hakkında düşüncelerinizi bekliyorum ebayda 87.5 $ a buldum . Bu cihazı kullanmış olanlar yada bu marka hakkında bilgisi bulunanlar  yorum yazabilirmi . Bu lcr metreyi almayı düşünüyorum.

mistek

Ben ietlabs de-5000 kullanıyorum.

Kondansatör ve Bobin ölçümünde çok iyi farklı frekans değeri ayarlanabiliyor olması, ESR DCR ölçmesi pratiklik sağlıyor.

Eğer çok küçük değerli direnç ölçecekseniz pek doğru göstermiyor gibi.

Genel anlamda memnunum pili biraz hızlı tükeniyor ama yanında adaptörüde var.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

diot

Küçük direnc ölçecek değilim genelde bobin yada kondansatör. Ağırlıklı olarak bobin ölçümünde kullanmak amacım.

mistek

Bence güzel ürün fiyatıda uygunmuş tavsiye ederim.

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

TA2BS

Bu ölçü aletini yurt dısışdan getirten varmı ? veya Türkiyede nerede bulabilirim ?

polleme

Ietlabs DE-5000 ürününün yeni versiyonu çıkmış ve DE-6000 olarak satışta. Bu ürünü inceleyen veya kullanan var mı? Temel özellikleri DE-5000'e benziyor ama ciddi iyileştirmeler var gibi.

vedo35

Ben bu olcu lcr metreyi ebaydan aldim. Amator olarak ugrastigim icin kucuk degerlikli direnc olcumlerinde bir sorun yasamadim ama bobininin uzerinde mesela 8r2 yaziyor ben 9, 7 yada 6 mikro henri olarak okuyorum. Kondansatorlerdede, mesela 10mf yaziyorsa 12 mf gibi deger cikartiyor. Bu normalmidir yoksa cihazin hassasiyeti ilemi ilgili bilemem. Ama genelde memnunum.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

diot

de- 5000 sipariş verdik gelecek. Geldiğinde yorumlarımı yazarım.

polleme

Genel memnuniyet yorumları okuyunca bir DE-6000 siparişi verdim. Bir de onu görmek istiyorum.