Her çeşit motor sürücü devresi ve analizleri

Başlatan aster, 13 Mart 2005, 11:30:07

microcozmoz

http://picproje.org/index.php/topic,20853&highlight=servo

Servo olarak aratma yapınca birçok sonuç çıkıyor.. yukarıda verdiğim linkte bazı bilgiler mevcut.
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

k-a-n-u-n-i

arkadaşlar bir sorum var lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
Bende bir ac 3 fazlı servo motor var. Enkoderli ve frenli bir servo motor.
Bu servo motorun enkoderini kullanmadan çalıştırabilirmiyiz(Tabiki freninin açılması için 24v dc veridikten sonra). Mesela normal şebeke gerilimine bağlasak çalışır mı? Bir arkadaşım çalışmaz demişti ama bana göre çalışması gerekli ne düşünüyorsunuz.Yani illaki encoder gereklimi??

z

Motoru encodersiz (geribeslemesiz) kaldirip istedigin hizda dondurebilirsin ama yukde degisim oldumu duruverir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

murat24

slm  arkadaslar yardıma ihtiyacım var. ben jimmy jip kamera sistemi icin kameranın yönünü yukarı asagı ve saga sola degiştirecek iki adet motoru sürecek devre arıyorum.sizce bu sistemde en uygun hangi motorlar kullanılabilir.

aykut00

4 dc motor u 4 ESC yardımı ile bir bataryadan sürüyorum.
batarya motor ve ESC ler uyumlu.
fakat bazen kendiliğinden motorlar duruyor.
nereden kaynaklanıyor olabilir ?
Teşekkürler

anadol

iyi günler foruma ilkmesajım:D

micro step sürücü

bu sitede ki dervreyi yapabilen var mıdır.çünki bu devrenin yanında aşağıdaki lpt ara yüzü vermiş ama lpt pin bağlantıları nasıl anlayamadım.mesela bildiğimiz direction step ayarını hangi pinlere göre yapacağız belli deil yada ben anlamadım

lpt inter face

yardımcı olursanız cok sevinirim.yoksa t8435 li devreyi yapacağım...

koldash

herkese mrb ben i2c kullanarak step motor sürmeye çalışıyorum bunu pic kullanarak yapıcam sürücü olarak hangi entegreleri kullanmamı tavsiye edersiniz çok araştırdım fakat fazla türkçe kaynak olmadığından pek bi ilerleme kaydedemedim yardımcı olursanız sevinirim