win8 de virtualbox sorunu

Başlatan picman, 05 Nisan 2014, 13:09:28

picman

arkadaşlar, win8 üzerine virtualbox kurdum sanal makine oluşturdum fakat bir türlü pardus iso dosyasından pardus linux kurulumuna geçemiyorum. virtual box daki başlat düğmesine tıkladığımda hata mesajı alıyorum. virtualbox programının win8 ile uyumsuzluğu mu var yoksa ben mi yanlış birşey yapıyorum bilgisi olan var mı. (yeni sanal makine oluşturdum sabit disk ve ram ayarlarını yaptım içine linux kurma aşamasında problem yaşıyorum)

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Bilgi paylaştıkça artar..

Mr_YAMYAM

Ben olsam öyle virtualbox gibi programlarla uğraşmam.
Harddiskte 30-40GB lık bir boş bölüm açar oraya kurardım linux'u.

picman

win8 de aynı anda linux kurulumu ile ilgili birtakım problemlerin yaşandığından bahsediliyor. o yüzden virtual box kullanmayı istedim. öğrenmek istediğim virtualbox vin8 de çalışmıyor mu. sanal makine oluşturulduktan sonra başlat tuşuna basıldığında iso dosyasından linux kurulumuna geçebilmem gerekiyor ama hata mesajı alıyorum. sorun bu. bu problem nasıl aşılabilir. bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Bilgi paylaştıkça artar..

polleme

Hatayı veya ekran çıktısını iletebilir misiniz?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: picman - 05 Nisan 2014, 13:52:28
win8 de aynı anda linux kurulumu ile ilgili birtakım problemlerin yaşandığından bahsediliyor. o yüzden virtual box kullanmayı istedim. öğrenmek istediğim virtualbox vin8 de çalışmıyor mu. sanal makine oluşturulduktan sonra başlat tuşuna basıldığında iso dosyasından linux kurulumuna geçebilmem gerekiyor ama hata mesajı alıyorum. sorun bu. bu problem nasıl aşılabilir. bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Bahsi geçen bu problemler bir çeşit dedikodu mu yoksa bilimsel olarak anlatılmış mı?
LiLo ile windows 8 loaderin nasıl kurulması gerektiği bilinirse hiçbir sorun yaşanmaz.

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Samfischer

Ben windows 8  de virtual box'a ubuntu ve pardus kurdum hocam.Ama  özellikle pardusu yüklerken birkaç kez donma vb. problemler gerçekleşti.Ancak bu denemelerden sonra yükleyebildim.