Elektronik coban.

Başlatan z, 20 Nisan 2014, 17:57:36

z

http://www.efepost.com/video-detay/oyuncak-araba-goren-inekler/941/

ineklerin olagan davranisimidir bu?

Eger bu normal bir durum ise cizgi izleyen robot konularinda yol katetmis arkadaslarin elektronik coban yapma vakti gelmis.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

restore

hocam aklıma  şey geldi...

belki hayvan haklarına aykırı olacak ama...

bu at inek gibi hayvanları tens yöntemi ile kontrol etsek. gps ile felan ...  otlasalar ... ahıra dönseler ? ...

z

Hayvani kesip yememizden daha vahsi bir sey olamaz.

Aslinda hayvanlari bir koordinata goturup getirmek sorun degil de onlari saldirganlardan koruyacak bir cozum gerekiyor.

Artik kaynakcilar evlerinden internet uzerinden kaynak robotlarina hukmedip uzaktan kaynak yapabiliyor, cerrahlar internet uzerinden robot kollarla ameliyat yapabiliyor.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

LukeSkywalker

Festo otomatik çim biçme makinası yapmış Esslingendeki fabrikasının bahçesinde kullanıyordu. Cihaz şarj istasyonunu otomaik buluyor, kestiği çimleri deposu dolduğunda boşaltma istasyonuna otomatik boşaltıyordu... O cihaz ile inekler de sürülebilir..

muhittin_kaplan

zamanında denedim böyle bir davranışları yok.

bu filmi seyredin "Temple Grandin"

Kabil ATICI

Henüz o hayvanları idare edebilecek en iyi makine insan. Yeri gelir hayvanın yeri değiştirilir, yeri gelir sulanır, yeri gelir hayvan geviş getirir.
Çoban hayvan hastalandığında müdahale eder, birinin malına zarar verecek durumda çevirir, ne kadar kaldı bilmem, kurdu var çakalı var, domuzu var. Hayvanı her yerde otlamazsın, çünkü fazla seçici olmadıklarından ne bulsalar götürürler. (kendilerine zararlı bile olsa).Hayvanı saldım çayıra Mevlam kayıra olmaz. O sürüye bir çoban gerek, robotların zekası ve donanımı henüz bu işe yetmez. Ancak olsa olsa ancak yardımcı olabilir.
ambar7

speak48

hayvanlar onu düşman olarak tanımlamışlar ve tedbiri elden bırakmamaya çalışıyorlar
diğerleride sürüyü takip ediyor.

böyle cihaz varken hayvan otlanmayı bırakıp cihazı bozmaya çalışacaktır.