Yaz geldi MPPT- akü solar şarj entegresi lazım.

Başlatan salim ALTIN, 21 Nisan 2014, 13:30:53

salim ALTIN

Merhaba.
Solar şarj konusunda 3-5 amperlik 17-60 volt aralığında bir şarj devresi yapma isteğim var. Her ne kadar çeşitli firmaların bu konuda İC leri var görünse de bunlardan hangilerini burada perakende bulabilirim bilemiyorum.
Mesela Tİ ın BQ24650 entegresi gibi.

Geçen hafta karaköy piyasasında bir arayışa çıktım ama listelediklerimi bulamadım.
Kimden temin edebilirim,Malzeme temin edip satmakta olan firma tavsiyeniz olur mu.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

Mr.Java

Peki güneş panelini ne kadara aldınız acaba ? Kaç wattlık ?

X-Fi

Hocam iyi bir akım sensörü bulun mppt sistemini yazılımla da yapabilirsiniz.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

erhanmete

benimde 100w panel yatıyor öyle bende yapmak istiyorum. mutfak ledle aydınlanıyor oraya bağlarım.

Saruman

Yukarıda belirttiğiniz entegreyi Texas Instruments'den sample olarak isteyin, en geç 1 hafta içerisinde kapınıza

kadar ücretsiz getirirler.

salim ALTIN

Merhaba.
Digikey , ebay veya farnel sorun değil  de sorun olan her merak pahalıya maal oluyor :)  Bilginin değeri derler ya. 2 dolarlık entegreyi dorukan stor dan 4 dolara yada digi key den 50 dolara almak. İşte bütün mesele bu...
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

Melih1802

Alıntı yapılan: salim ALTIN - 23 Nisan 2014, 00:21:02
Merhaba.
Digikey , ebay veya farnel sorun değil  de sorun olan her merak pahalıya maal oluyor :)  Bilginin değeri derler ya. 2 dolarlık entegreyi dorukan stor dan 4 dolara yada digi key den 50 dolara almak. İşte bütün mesele bu...

Bir yanlışın olmasın 4$ lık entegre digikeyden 50$ a gelmez. Farnell i kast etmiş olman lazım. Farnell 20€ malzeme alımı+14€ kargo der. Bunun yanı sıra kargon ertesi gün elinde olur.

MrDarK

Alıntı yapılan: Saruman - 21 Nisan 2014, 17:32:33
Yukarıda belirttiğiniz entegreyi Texas Instruments'den sample olarak isteyin, en geç 1 hafta içerisinde kapınıza

kadar ücretsiz getirirler.

Önerin için teşekkürler sample talebinde bulundum :)

Yola çıkmış bile FedEx ile :) Texas Instruments "Büyüksün !!"
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK