Arkadaşlar resimdeki entegrelerin datashetlerine ulaşamıyorum

Başlatan tahir549, 23 Nisan 2014, 14:47:25

tahir549

Arkadaşlar resimdeki entegrelerin datashetlerine ulaşamıyorum elinde olan bulabilen varsa paylaşabilirmi? Blaupunkt d5-sw oto teybine aittir.

http://i.hizliresim.com/zRY4X7.jpg

ipek

Zaten ulaşamazsın.çünki bunlar Asic çipler.Custom yada Semi custom diye adlandırılırlar.müşteri kendine özel yaptırır.piyasa ile en ufak teması olmaz.

canbulut

ipek hocam nasıl anladınız özel yapıldığını?saygılar...

ipek

çalıştığım firmada yaptırıyordu.misal blaupunk astronomik fiyatlar ödeyip yaptırdığı bir çipin datasheet'ini niye versin,zaten bu bilgileri koruyabilmek pazarda rekabette kalabilmek için pahalı sınavlar veriyorlar.

tahir549

ipek ustam amacım oto teybinin üzerinde revizyon yaparak usb bellek veya cep telefonundan harici cihaz bağlayarak ses alabilmek hobi amaçlı ancak böyle bir durumda hırs yapıyorum :D ya olacak ya olacak misali anlaşılan pcb yollarını ölçüp takip ederek bana gerekli olan uçları böyle bulmak kalıyor.

kralsam

Alıntı yapılan: tahir549 - 24 Nisan 2014, 17:07:28
ipek ustam amacım oto teybinin üzerinde revizyon yaparak usb bellek veya cep telefonundan harici cihaz bağlayarak ses alabilmek hobi amaçlı ancak böyle bir durumda hırs yapıyorum :D ya olacak ya olacak misali anlaşılan pcb yollarını ölçüp takip ederek bana gerekli olan uçları böyle bulmak kalıyor.

Öncelikle teyp verilerini bulup AUX olup olmadığına bakın. Yada Cep telefonu ses çıkışından bağlantı  için oraya değil de çıkış entegresinin girişine müdahale ederseniz çok daha basit olur. Bu arada gerekli önlemleri almadığınız taktirde cep telefonunuz yada teyp arızalanabilir. Tabiki bu durumda ses kontrolünü sadece telefondan yapabilirsiniz. Eğer seside teyp ile kontrol edeyim derseniz FM tunerin çıkış kısmından bişeyler elde edebilirsiniz ama bu sefer anahtar falan gerekebilir vs. Bunlar şuan aklıma gelen birkaç basit yöntem.

Kolay gelsin.

OG

Alıntı yapılan: tahir549 - 24 Nisan 2014, 17:07:28
Muhtemeldirki cihaz ile oynarken bir şekilde bozulur.

Şu tip cihazlar müdahaleye gerek kalmadan işe yarayabilir,
https://www.google.com.tr/search?q=fm+transmitter+usb

İstanbul'da her yer FM frekansı olduğu için çok net çalışmıyorlar biraz güçlüsünü kullanmak gerek.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

tahir549

Alıntı yapılan: kralsam - 24 Nisan 2014, 17:45:02
Öncelikle teyp verilerini bulup AUX olup olmadığına bakın. Yada Cep telefonu ses çıkışından bağlantı  için oraya değil de çıkış entegresinin girişine müdahale ederseniz çok daha basit olur. Bu arada gerekli önlemleri almadığınız taktirde cep telefonunuz yada teyp arızalanabilir. Tabiki bu durumda ses kontrolünü sadece telefondan yapabilirsiniz. Eğer seside teyp ile kontrol edeyim derseniz FM tunerin çıkış kısmından bişeyler elde edebilirsiniz ama bu sefer anahtar falan gerekebilir vs. Bunlar şuan aklıma gelen birkaç basit yöntem.

Kolay gelsin.
aux için hangi pin ne işe yarıyor bulamadım nedeni ise internette bir sürü bu ürün soket pin bağlantısını buldum bu modelin bulamadım Blaupunkt d5-sw

evet onuda düşünmedim değil ama cd yada radyo modunda olacakki teypte enerji olsun  o zaman boş bir cdye sessiz hale getirebileceğim ve cd çalıyormuş gibi teyp enerjili olacak bende ses entegresinin inpur r-l kısmından telefon v.b cihazdan ses gireceğim bakacağım artık :)