Linux altında ARM programlama!

Başlatan ArifAhmet, 23 Nisan 2014, 22:48:48

ArifAhmet

Merhaba arkadaşlar,
Ubuntu 14.04 kullanıyorum. Elimdeki Stellaris Launchpadi programlamak için CCS kurdum fakat windowstan çok farklı olduğu için bir türlü ayarları yapamadım. Eğer yapabilen arkadaşlar varsa veya Stellaris launchpad programlamak için başka derleyici bilen varsa bizi bilgilendirebilirmi ?
İyi çalışmalar.
Yaşasın Open Source!

metaltrrocker

Linux üzerinde ben de MikroC for arm'in kartı programlama kısmını çalıştıramamıştım. Derleyici sorunsuz çalışıyordu.
Hiç denemedim ama araştırınca bunu buldum. Belki ilham verebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=HKX12hJApZM

sfiber

Bende uzun bir sure mint 14 kullandim ama muhendislik programlarinin ihtiyaç haline gelmesiyle windows benim icin zorunlu hale geldi.ama vine diye bir program vardi.eminim destegi yoktur ama genede calistirma ihtimali var.ama crack işi senin icin cok buyuk sikinti olur.

yamak

Red suite5 kullanabilirsin.Ben bir proje için kullanmıştım fena değil.Hatta @gerbay kürek hazırlamıştı.Aşağıdaki linkte bulabilirsin
https://www.picproje.org/index.php/topic,43321.0.html

MC_Skywalker

Ubuntu üzerinde denem yapmıştım fakat chip programlamadım.
codesourcery nin  "arm-2012.03-56-arm-none-eabi.bin"

install manual buldum söylediklerini yapmaya başladım.

/bin/sh ./path/to/package.bin komutu ile kuruluma başladım.
kurulum sorunsuz tamalandı.

muuzoo

gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

ArifAhmet

Hepinize çok teşekkür ediyorum,
Şuan kısa bir süreliğine internetim kesildi en kısa zamanda bunların hepsini deneyeceğim.
Yaşasın Open Source!

ArifAhmet

@muuzoo bey. sudo apt-get install libsgutils2-dev libusb-1.0-0-dev autoconf libtool komutu hata döndürüyor, nasıl kuracağımı bilemedim. Ayrıca az önceki koddan olsa gerek şunlarda hata veriyor;
cp /home/user/src/stlink/st-flash ./st-flash
cp /home/user/src/stlink/st-util st-util
Yaşasın Open Source!

muuzoo

Alıntı yapılan: ArifAhmet - 28 Nisan 2014, 18:11:50
@muuzoo bey. sudo apt-get install libsgutils2-dev libusb-1.0-0-dev autoconf libtool komutu hata döndürüyor, nasıl kuracağımı bilemedim. Ayrıca az önceki koddan olsa gerek şunlarda hata veriyor;
cp /home/user/src/stlink/st-flash ./st-flash
cp /home/user/src/stlink/st-util st-util

Hata mesajlarini da yazarsaniz daha kolay cozum buluruz. Tam olarak ne hatasi aliyorsunuz.

ArifAhmet

direkt dosya veya dizin yok diyor
Yaşasın Open Source!

muuzoo

Alıntı yapılan: ArifAhmet - 28 Nisan 2014, 21:45:30
direkt dosya veya dizin yok diyor

Sudo ile baslayan komutu verdikten sonra gelen hatayı sormustum. Belki kurulan kutuphanelerden birinin adi degismistir diye. Orda bir hata olursa st-util de olusturulmuyordur.

ArifAhmet

"/etc/environment: satır 4: `"' için eşleşme aranırken beklenmedik dosya sonu
dpkg: error processing package install-info (–configure):
installed post-installation script alt işlemi çıkış durumunda hata döndürdü : 2
İşlem sırasında hatalar bulundu:
install-info
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kroq-gar78-ppa-saucy.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntu-wine-ppa-saucy.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kroq-gar78-ppa-saucy.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'upubuntu-com-themes-saucy.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'upubuntu-com-themes-saucy.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntu-wine-ppa-saucy.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kroq-gar78-ppa-saucy.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntu-wine-ppa-saucy.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kroq-gar78-ppa-saucy.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'upubuntu-com-themes-saucy.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'upubuntu-com-themes-saucy.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntu-wine-ppa-saucy.list.distUpgrade' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)"
indirme içinde bu hatayı veriyor
Yaşasın Open Source!