Siteyi aynı lokasyondan farklı IP adreslerinden ziyaret, MAC adresi değiştirme?

Başlatan t2, 26 Mayıs 2014, 15:43:40

t2

Modemi resetleyerek, IP adresi değiştirilecek, sanal makine üzerindeki widnowstan  mac adresi değiştirerek, gerçek bir web sayfasını defalarca ziyaret etmek istiyorum. Buradaki amaç ziyaret sayısını sayacı vs artırmaktır.

Virtual box, sanal makineleri klonlarken işletim sistemi sürümü, tarayıcı türü vs değişecek. başka neleri değiştirmek gerek? Sanal makine kopyalanırken  mac adresi değiştirilebiliyor galiba.  ekran çözünürlüğü de galiba siteye bildiriliyor. Bu yöntemin işe yarama ihtimali var mıdır? Ziyaretlerin gerçek olmadığı anlaşılabilir mi?

picusta

Botnet kiralamayi düsündünüz mü ?
Tunnel, hide my ip gibi yöntemler daha kolay olmaz mi ?

t2

Botnet nedir bilmiyorum bir bakayım. hatta trafik satın alınabiliyormuş fakat google tehtid etmiş. yakarım demiş.

metaltrrocker

elektronart

Eğer ziyaret edeceğiniz yer ile bilgisayarınız aynı networkte değilse mac adresini değiştirmek bir işinize yaramaz. Mac adresi en alt seviyede kaldığı için modeminizden veya routerınızdan sonra etkisiz kalacaktır.
Bunun yerine proxy kullanmayı deneyebilirsiniz. Proxy ile bağlanın ve whatismyip.com sitesini ziyaret edin. Proxy ile bağlandığınızda değiştiğini görürsünüz. Aynı ağ içinde aynı modemden internete bağlanan kaç cihazınız olursa olsun ip adresi aynı kalacaktır.
Açık Elektronik