boy fotosel çarpraz tarama

Başlatan frederic, 27 Mayıs 2014, 14:37:00

Okan AKÇA

Standart kapi acikligi max 1.80m. Buna göre baz alırsınız. Kaç tane led  var gibi teknik detayları bilmiyorum. Is yaptığım kapi firmasi olduğu için biraz bilgim var. Bi arada bu camia öldüm fiyatına iş beklerler alman kalitesi ancak cin fiyatı olmasi gerekir.

Teğmen

1.80 e göre ne kadar led konuluyor peki
Kalite önemli benim için şu an ya
"Girdim ilim meclisine kıldım eyledim talep,   Dediler ilim geride kaldı illa Edep illa Edep" Hz.Yunus Emre K.S.

Okan AKÇA

Bu konuda bilgim yok  hazır bir tane alarak bakabilirsiniz.

ertuğrul54

Yanılmıyorsam 32 adet irled ve fototransistor var  çapraz atış sorusuna  gelince fototransistörün açısı geniş kullanılır  diğer irledleri görmek  bunun sebebide  kapı tam kapanacağı zaman elimizi kapıya uzatırız kapı açılır ya o iki irled boşluğuna denk gelirse ne olur  kapı yinede kapanır  tamamen güvenlik amaçlıdır  çapraz taramada ise irledleri normal kayan yazı gibi tarayacaksın  sadece  teyit bilgisini fototansistörden alacaksın

sezgin05

O kadar led ve alıcı kullanmak yerine tek infrared led (düşük açılı veya  mercekli) ve  tek infrared alıcı kullanılsa ama bu ışık, 45 derece yerleştilirilmiş birçok ayna ile sürekli yansıtılarak zikzak olarak yolu uzatılsa. Işık nerede kesilirse kesilsin çıkış verse olmaz mı acaba ?

sezgin05

Bu arada asansör kapılarında kullanılan boy fotoseli inceleme fırsatım olmuştu. 32 ir led ve 32 foto transistör birbirini görecek şekilde yerleştirilmişti.  Ve sistem analog çalışıyordu. Çıkışı R2R düzeninde voltaj veriyordu.Hepside birbirini gördüğü anda çıkıştan alınan bir voltaj var ve birisi görmediğinde voltajda 1/32 oranındaki değişiklik opampla tespit edilip çıkış veriyordu. Eski model olabilir.