Keil utanci - Coocox

Başlatan z, 13 Haziran 2014, 04:19:55

AsHeS

Alıntı yapılan: picusta - 21 Haziran 2014, 14:46:30
@Ashes  typedef struct seklinde denesen yine oluyor mu ?

Onu denemedim ama struct-union vs bunları pek typedef etmem sonra ne tanımlamışım diye durmadan dosyalar arası gezmeyi sevmiyorum :).
Aç-kapa yapınca düzeliyor gibi oradan devam edicez artık .

yldzelektronik

Murat hocam dün biraz denedim.Stm32f4 discovery kit ile deneme yapmak istedim.İlk önce emblocks sitesindeki blinky örneğini debug ettim sorunsuz debug yaptım.Bir de kendi yazdığım programı debug etmek istedim bir iki debugdan sonra debug çakılmaya başladı.

Kurulum ile alakalı özellikle yapmamız gereken bir şeyler mi var?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

yldzelektronik

Bir de debug esnasında kendi eklemek istediğim hiçbir değişkeni watch ekranında değerlerini görüntüleyemiyorum.Watch listesine ekleniyor ancak içeriğini görüntüleyemiyorum.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

X-Fi

Hocam watch ekranında izleme işlemini yapamaması normal. Keilde update windows seçeneği var seçerseniz periyodik olarak hepsini yeniliyor IARda ise register ı liveWatch olarak eklerseniz o register yine periyodik olarak yenilenir. İki özellikten birini yakında eklerler ama olmazsa olmaz birşey değil çünkü veri okumak için en doğru işlem debug modu durdurmaktır.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

AsHeS

Run-time da programı durdurmadan değişkenleri görmek istiyorsanız. Bir adet çalıştığına emin olduğunuz non-blocking tipte (İşlemciyi beklemeden gönderme yapabilecek ör:DMA, timer scanner vs..) fonksiyon tasarlayın. Sonrada __FILE__ ve __LINE__ makrolarınıda katarak bu hatta datanızı yerleştirin ve teraterm gibi bir programda izleyin.

yldzelektronik

Ben bu bahsettiğim durumu debugu adım adım yaparken yaşıyorum.şöyle;

muhittin_kaplan

Yildizelk nin sorununa cevap Degil ama , debugda sistem calisirken degerleri gormek icin semihost u arastiriniz. Bir aralar yapmistim

AsHeS

Em::Blocks'ta .lib uzantılı kütüphaneyi nasıl ekler ve kullanırız ?

NaMcHo

Alıntı yapılan: AsHeS - 01 Temmuz 2014, 07:59:37
Em::Blocks'ta .lib uzantılı kütüphaneyi nasıl ekler ve kullanırız ?

Build Options->Linker Settings->Librarys e yapıcaksınız eklemeyi hem debug hemde release için.

Not:Standart matematik kutuphanesini "math.h" kullanmak için buraya m yazmanız yeterli.

stalker_arm

C:\Program Files (x86)\GNU Tools ARM Embedded\4.8 2014q3\arm-none-eabi\bin  -- arm.gcc'yi ekleyemiyorum incorrect toolchain path hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim?

muhittin_kaplan

Bin klasorunu gostereceksiniz. Exe yi degil

stalker_arm

Muhittin hocam yukarıda da gösterdiğim bin klasörünü gösteriyorum ancak olmuyor

muhittin_kaplan

hocam
https://launchpad.net/gcc-arm-embedded indirdiğiniz ve sonrasında kurduğunuz dosya yoludur. bende q2 var, q3 ü indirip bakayım.

muhittin_kaplan

Problemsiz Tanıtıyorum.

stalker_arm

hocam böyle bir hata aldım

BUILD FAILED
Output filename conflict: main.o would be produced from C:\CooCox\CoIDE\workspace\example_2\example\main.c and main.c
Total time: 0 seconds