LED TV TAVSİYESİ

Başlatan Murat Mert, 05 Temmuz 2014, 13:21:20

RaMu

Samsung aktif 3 boyut daha gerçekçi, dahili uydu daha hızlı kanal geçiş hızı, panelde %2 lik bir daha canlılık, artıları var
LG nin 3 boyut filtre panelini ekran koruma paneli diye satarlar haberiniz olsun,
samsung nete bağlanırken yüklü bağlantılarında geçici belleği dolduruyor arasıra,
LGde durum böylemi bilmiyorum denemedim,
LG ninde artıları vardır incelemek lazım.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

tahir549

lg serisine bakmanı tavsiye ederim lg de çalışan biri olarak :)

MC_Skywalker

Ben Philips ile başladığım tercih maratonuna LG 49UB850V ile nokta koymak üzereyim. Umarım seçimim iyi olur.

LukeSkywalker

Samsung 48H6500 aldım. Televizyon mükemmel.

Recep METE

LG  al kardeşim memnun kalırsın.Ben 2 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum. 3D, smart tv,entegre DVB.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

minicihazlar

Samsung paneller daha canlı, kontrast daha iyi, özellikle koyu sahnelerde ayırt edilebilirlik daha iyi. Bir kusuru var ekran ışık değern yerde durursa yansıma yapıyor, bu da seyrederken çok hoş bir durum olmuyor. LG panlein görüntüleri daha mattır, özellikle karanlık sahnelerde görünürlük büyük proble oluyor, sanki komple karanlık bir bölge gibi gösteriyor, gece çekim sahneler tam bir işkenceye dönüyor. Ama bunun bir de iyi yanı var ki o da panele direkt ışık gelen yerde de dursa ekrandan yansıma ya olmuyor ya da çok az oluyor. Genel olarak Sony Samsung panel kullanırken Philips the LG kullanıyor, tabii ki bu bir kural değil, modele göre değişebiliyor ama geneli böyle.

LukeSkywalker

Benim kullandığım 48h6500'de özellikle dikkat ettim yansıma yok. 
Ayrıca 3d hissi aktif gözlük ile çok daha iyi yaşanıyor.
Hem LG 47LB660s hem de Samsung 48H6500 kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki Samsung çok daha kaliteli görüntü sunuyor. TRT'de yayınlanan bir bundesliga maçını 2d->3d olarak izledim. Sanki stadyumda bir koltukta oturuyormuş gibi hissettim kendimi. Kendi fiyat aralığında ve boyutunda en alınabilir tv şu anda 48H6500.

RaMu

Hayırlı olsun hocam,
konuyu iki ay önce açmıştın alalı epey olmuştur ama.

Samsung da bahsedildiği gibi karanlık en siyaha iner
lcd panel üreticülerinin resmi bir özellik karşılaştırma listesi vardı
burada bu fark değeri gözüküyordu
aslında fark %2 ama diğer özelliklerde girince daha fazla gözüküyor.
3 boyuttada bahsettiğim gibi samsung aktif 3d kullanıyor o nedenle daha canlı
lgde 3d için önde ek panel var bu 2d görüntü kalitesinide bozuyor zaten.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Ekolan

40H6270 Kullanıyoruz.
Dahili HD Uydu alıcı, 3D Smart Tv Var. 4 Çekirdekli işlemciye sahip.
1500 tl civarında  alabileceğiniz iyi Bir Televizyon.

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 19 Eylül 2014, 12:31:28
Ben Philips ile başladığım tercih maratonuna LG 49UB850V ile nokta koymak üzereyim. Umarım seçimim iyi olur.

yazmıştım ama hiçte böyle olamdı. Philips 40PUS7809/12 Bu TV yi Tunçmatik Lite 1000 VA UPS ile beraber birkaç saat önce Bimeksten aldım.  TV yi servisin kurması gerekiyormuş garanti olayı için. az önce web sitesine baktım bir software güncellemesi var  ~170MBcik. Linux Kernel 3.0 kullanmakta

ayhani

Alıntı yapılan: t2 - 08 Temmuz 2014, 18:12:53
bu soruya anlam veremedim. hiç bir şey istemedim.
vestel, arçelik, beko, vs. bunlardaki sorun kalitesizliktir. imajı kötü. daha pahalısı varken onu alırım. neden bunu alayım :)

Evimde buzdolabı vestel 13-14 yaşında. 2.bir buzdolabı aldım fiyat/performans olarak bu sefer samsung aldım. Ama samsung aşırı gürültülü cır-cır ötüp duruyor. Emektar vestel 13-14 yıldız tık demedi. Anneme aldığım çamaşır makinesi vestel oda 13 yaşında. Evdeki çamaşır mak. fırın vs arçelik onlarda 13-14 yaşında.
Bir arkadaşım bosch buzdolabı almıştı kapı kolunda 1.yıılında çatlama oldu başka birinin aldığı ocak paslandı vs vs. Şimdi biride vestel arçelik vs hakkında bir sürü arıza söyleyebilir ve doğrudur. Bence temel sorun bizim milletiin bosch arıza yaptığında gösterdiği ılımlı tutumu yerli markalarda göstermemesi.
Şahsen ben ürün alırken fiyat/performansa bakarım eğer emsal fiyata yerlisi varsa yerlisini almaya çalışırım.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

MC_Skywalker

iş sırf yapıp yapmama durumu değil ki. arçelik doğal gaz şohbenin selenoidi bozuldu servis çağırdım. eleman selenoidi taktı denerken ana kartı yıkadı ve kart kaput.  olayı gördüğüm halde anakartın parasını bana yaslamaya kalktı. müşteri hizmetlerini aradım birde siz arızanızı beleşmi yatırmaya çalışıyorsunuz diye aşağılamaya kalktılar. 

kavaga gürültü bildiğim tüm küfürleri sayarak sadece selenoid arızasının parça ücreti ve işçilik ödeyip işimi halettirdim. 

yıllardır Philips ürünleri (siyah beyaz TV, renkli TV,  monitör, DVD player, DVD-RW) kullanıyorum. çok şükür ciddi arıza sorunu olmadı

erkan614

İyi günler abime bir tv lazım oldu ve iki ürün arasında kaldık
40" birisi HU6900 diğeri H7000
ikisi arasındaki en önemli fark
HU6900 ultrahd (4k) 2D
H7000 HD (1080p) 3D
yalnız bizim asıl belirleyici faktörümüz internete girme ve dolaşma hızı daha iyi olanına göre alıcaz
altta karşılaştırma linki var siz ne önerirsinz
http://www.samsung.com/tr/consumer/comparison?prda=UE40HU6900SXTK&prdb=UE40H7000ATXMS
eğer internette gezinmesi daha iyi olan bir başka marka 40" tv varsa onuda dikkate alabiliriz

Melih1802

Tercihim 7 Serisi olurdu. UHD bir yana her seride daha iyileştirilmiş fonksiyonlar geliyor. 4 Çekirdek işlemci ve internet hızı dahil.