Görüntü İşleme - Blackfin Embedded Vision Starter Kit

Başlatan electricker, 06 Temmuz 2014, 01:47:59

electricker

Görüntü işleme üzerine olan bir projede kullanmak üzere iki adet Blackfin gömülü kartı aldım.

Alıntı Yap
http://www.em.avnet.com/en-us/design/drc/Pages/Blackfin-Embedded-Vision-Starter-Kit.aspx

Kart ile birlikte gelen demoyu çalıştırdım. CrossCore Embedded Studio kurdum, add-in ler falan hepsi tamam fakat demoyu derleyip debug-run yaptığımda "failure to connect processor" hatası alıyorum. Nasıl giderebilirim? Daha önce bu kartla çalışmış olan kimse varsa tecrübelerini dinlemek isterim. OpenCV kütüphanelerini entegre edebilir miyim? Ve daha bir çok sorularım hazırda bekliyor.

MrDarK

Kit güzelmiş inceledim, En büyük artılarından birisi güç tüketimi ve HD video işleyebilmesiymiş.

Örnek kodları da inceledim anladığım kadarıyla saf C ile fonksiyonları işletiyor. İyice araştırmak lazım belki içindeki donanımlarla analiz yapıyordur, OpenCV ile kullanılabileceğine pek ihtimal vermiyorum tabiki Analog Device'a da sorabilirsin bunu.

Umarım kitle başarılı olursun :) Fiyatları ne civarda ?
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Firzen

Alıntı yapılan: MrDarK - 06 Temmuz 2014, 03:32:21
Kit güzelmiş inceledim, En büyük artılarından birisi güç tüketimi ve HD video işleyebilmesiymiş.

Örnek kodları da inceledim anladığım kadarıyla saf C ile fonksiyonları işletiyor. İyice araştırmak lazım belki içindeki donanımlarla analiz yapıyordur, OpenCV ile kullanılabileceğine pek ihtimal vermiyorum tabiki Analog Device'a da sorabilirsin bunu.

Umarım kitle başarılı olursun :) Fiyatları ne civarda ?

Sitesinde $200 diyor ( en ucuzu )
University of Idaho                                  Postdoctoral Fellow

electricker

Alıntı yapılan: Firzen - 06 Temmuz 2014, 04:13:01
Sitesinde $200 diyor ( en ucuzu )
evet kitin fiyatı o civarda. Bu kit ile low level çalışacağımı planlıyordum fakat sample' da yer alan bir basit "edge detection" kodunu görünce, OpenCV ile cross compile yapıp direk işlemciye ulaşabilmeyi araştırmaya başladım. Zaten görüntüyü pipeline olarak işlediği için uygulamalarda kitin donanım veya yazılım kısmını nerede kullanacağımı seçmem gerekiyor. Low level C devam.. :)

Firzen

Hocam keşke kinect alsaydınız.
yada FPGA ( forever  8)  ) ile deneseydiniz. Ben daha kullanışlı buluyorum çünkü.
University of Idaho                                  Postdoctoral Fellow