win7 yi hizlandirmanin sirlari

Başlatan Karamel, 13 Temmuz 2014, 20:05:43

ayhani

Alıntı yapılan: Karamel - 14 Temmuz 2014, 19:09:36
ambar c yi mahveden altiummus. history diye her projenin gecmisini 3-5 gb seklinde tutuyor. onlarin hepsini temizledim. suan c de 40gb yer acildi. pc yi hic pille calistirmiyorum. agirlastigini hissetme konusuna gelince kesinlikle psikolojik değil. xilinx in yazilimi kurulunca bilgisayar gozle gorulur sekilde yavasliyor. insan bunu gorebiliyor.

ayhani onerdigin yazilim cok iyimis.

suan pc nin durumu eskisinden cok ama cok daha iyi. bu yukarida yazdigim gibi yine psikolojik değil. oncelikle diskleri birlestirdim. ccleaner ile guzel bir temizlik yaptim. microsoft security ile tarama yaptirdim. 2 trojan varmis. onlar gitti. windowsu update yaptim. ekran kartinin yazilimini guncelledim. sonra altium un c yi 20 gb civarinda fazladan kullanma sorununu hallettim. advantaced system care ile herseyi temizledim. bu yazilim cok iyimis gercekten. en son diski yeniden birlestirdim. restart yaptim. suan durumu gercekten iyi. daha farkli yapabilecegim birsey varsa onlarida yapabilirim.

Hocam bende sizin yaptıklarınızı yapmıştım sistem hızlandı ama tabiki ilk baştaki hızlardan uzak.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Karamel

ben pc ye bagimli olarak yasiyorum. bu nedemek? su demek. suan kullandigim isletim sistemi 4 yillik. format a karsi bir kullanim sergiliyorum. pc de her yerde birseylerim vardir. masa ustu klasorlerle doludur. format atarsam tum duzenim bozulur. aradigim seyleri bulamam ama bu tutumum yanlis. projeleri bir klasorde toparlayip sadece isime o an yarayacak yazilimlari kurup(kullandiktan sonra kaldirmayacagiz tabiki ama isimiz olmayincada kurmayacagiz) pc yi hep dinc tutmak gerekli. baktik sistem sismeye basladi sadece projeler klasorunu  yedekleyip geri kalan herseyden kurtulmak gerekli.