Windows 7 için çanlar çalmaya başladı

Başlatan एक होना, 16 Temmuz 2014, 01:20:36

Tagli

Alıntı yapılan: DEno_12 - 16 Temmuz 2014, 19:33:00
Ama komple açık kaynak olduğu için büyük risk altındasınızdır.
Bence de bu çok yanlış bir ifade. Açık olması tam tersine güvenliği arttırır. Güvenliğin kaynağı algoritmaların gizli olması değildir. Elbette hepimiz güvenlik uzmanı değiliz ama dünyada zekası fışkıran ve aynı zamanda da epey deli gerçekten çok sayıda insan var ve bunlar o açık olan kodları kurcalıyorlar. Bir şey ne kadar göz önünde olursa o kadar kusursuz yapılmaya çalışılır. Çünkü hatalar açık olduğu oranda dikkat çeker.

Mr_YAMYAM olayı çok güzel açıklamış, kendisine teşekkür ederim. Ben dahi, çok sevdiğim bilgisayar oyunları yüzünden Windows'a mahkumum. Mutlaka bilgisayarımda kurulu bulundururum. Bir de Office yazılımları meselesi var tabi. Bence yurt genelinde tüm resmi kurumlarda MS Office kullanımı yasaklanmalı. O zaman ciddi değişimler olur.

Alıntı yapılan: t2 - 16 Temmuz 2014, 20:41:12
Her yıl sıfır cep telefonu alıyoruz.
Son telefonumu 2011'de aldım. Bir öncekini ise galiba 2005'te. Şu anda ikisini de kullanıyorum. Bir sonraki telefonumu ise sanırım Ubuntu Touch tam olarak piyasaya sürüldüğünde ve belki üzerinden bir yıl falan geçtiğinde alacağım.
Gökçe Tağlıoğlu

RaMu

Alıntı yapılan: t2 - 16 Temmuz 2014, 20:41:12
Her yıl sıfır cep telefonu alıyoruz.

Bu genel için doğru bir ifade,
ben hiç telefon almadım, birçok telefonum oldu,
heryıl telefon alanlar sağolsun.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

veliusta

Windows 8 400 TL'miş. Crack diye birşey olmasaydı şimdi herkes linux kullanıyordu.

t2

ilk çıktığı zaman win8e yükseltmek için 70 TL ye kampanya vardı. önce win7 kurup upgrade deyip lisanslı kullanıcı olmuştum. indirilen DVDden sıfır kurulum yapmıştım.

Sonra o sabit diski çıkardım yine win7 kullanmaya devam ediyorum. Diski başka makineye takınca yine aktivasyon sorunu çıkardı. makineyi değiştirdim desem de "sunucudan mesaj geldi çok fazla değiştirdiniz artık size aktivasyon yok." dedi. sonra bende ilaçladım. aktivasyon tamam.
win8i  diskten başka bir partitiona aktardım. şimdi ister win7 ile ister win8 ile açıp deneme yapabiliyorum

एक होना

ssd alıp 2 işletim sistemi kurmayı düşünüyorum ne dersiniz ?

windows 7 ve linux. tavsiye ederseniz linux hangi model yada hangi sürüm tam detay bilmediğimden sorayım dedim.

bi ihtimal ileride raspi için uğraşlarım olabilir.

Mucit23

Hocam crack iyide gerçekten sorun çıkartıyor. Bir yakınıma sıfır bilgisayar aldım. Bilgisayar özellikleri iyi ama öyle zaman oluyor o bilgisayar sırf windows 8 yüzünden eşşekleşiyor.

Özellikle kamera driveri sık sık çöküyor kamera çalışmıyor. Her seferinde driveri yeniden yüklemem gerekiyor vs vs.

Şimdide ses problem çıkarmaya başladı.

Win7 kuracam fakat bazı driverların win 7 desteği yok.

Acaba baştan windows 8 kurup Tüm güncellemeleri felan kapatayımmı. Bana kalırsa ne yaparsa windows kendi kendine yapıyor. Sanki kacak kullandığımı biliyorda kendi kendini bozuyor windows... Eminim öyledir.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: BRL - 17 Temmuz 2014, 01:44:28
ssd alıp 2 işletim sistemi kurmayı düşünüyorum ne dersiniz ?

windows 7 ve linux. tavsiye ederseniz linux hangi model yada hangi sürüm tam detay bilmediğimden sorayım dedim.

bi ihtimal ileride raspi için uğraşlarım olabilir.
Lap-top özelliklerini tam olarak söyleyebilirseniz size bir linux sürümü önerebilirim.

एक होना

Mr_YAMYAM

Gayet iyi bir lap-top.
Çoğu yeni sürüm linuxları destekler.
Eğer amacınız özel uygulamalar değil ise ben 64 bit UBUNTU STUDIO sürümünü önereceğim. 12:04 LTS olanını.
Bununla beraber çoğu linux sürümleride sorunsuzca çalışır. Yanlızca ekran kartınızın modelini bilmediğim için şunu önerebilirim.
AMD (ATI) tabanlı ekran kartlarında çoğu sürümler sorun çıkartmaktadır. Bunun esas suçlusu ise sürücü sorunlarını halledememiş olan AMD firmasıdır. Hala microsoft frame work üzerinden sürücüleri yüklemektedir. (birkaç senedir bakmıyorum) Bu da sahipli sürücülerde linux tabanında sorun yaratmaktadır.
Ekran kartınız NVidia veya intel tabanlı ise hiç sorun yok.
Veri tabanı olarak en gelişmiş olan CONANICAL ORTAKLARI (UBUNTU TOLULUĞU) dır. Herhangi bir program ihtiyacınızda binlerce seçenek bulabilirsiniz.
Sürücüler ve multi media uygulamaları için yine de benim favorim UBUNTU STUDIO'dur.

Eğer çok fazla program ihtiyacım yok, sadece net'e girsin yeter diyorsanız, PARDUS 2011'i öneririm. Oldukça stabil ve sorunsuz çalışan bir işletim sistemidir. Sadece günümüz koşullarında değişen eklentileri (JAVA, FLASH PLAYER vbg.) yüklemeniz gerekmektedir. 4 sene önce dizüstüme yüklemiş olduğum PARDUS hala cenıfır çalışmaktadır :D
Her türlü işlemcilerle en ideal uyumu ben PARDUS sürümlerinde almışımdır. Yapılandırması da oldukça iyi idi.
KDE alt yapısı ile windows alışkanlıkları olan bir kullanıcı yabancılık çekmeyecektir.

एक होना

ekran kartı ATI RADEON yazıyor kasa üzerinde.

tekne uydu antenlerine ait programlar mevcut onları kullanacağım bir de yazılıma merak sardım xc8 kurmayı planlıyorum. ha bir de pic kit2 kullanıyorum arada bir.

ha bir de network ile alakalı 1 yada 2 ufak program. ip scanner bir de wifi sinyallerinin kuvvetini ve hangi bandı kullandığını gösteren program. wifi dağıtımlarında kullanıyorum.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: BRL - 17 Temmuz 2014, 02:33:07
ekran kartı ATI RADEON yazıyor kasa üzerinde.

tekne uydu antenlerine ait programlar mevcut onları kullanacağım bir de yazılıma merak sardım xc8 kurmayı planlıyorum. ha bir de pic kit2 kullanıyorum arada bir.

ha bir de network ile alakalı 1 yada 2 ufak program. ip scanner bir de wifi sinyallerinin kuvvetini ve hangi bandı kullandığını gösteren program. wifi dağıtımlarında kullanıyorum.
Bu durumda size UBUNTU öneriyorum. UBUNTU STUDIO da olabilir ancak dediğiniz programlar hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım.
Veri tabanı artık terkedildiği için ise PARDUS artık önerilerim arasında değildir.

एक होना

hocam teşekkürler tavsiyeniz için. ssd aldığımda bu konuyu tekrar hortlatırım :)