100 liralık tabletler..?

Başlatan Andromeda, 20 Temmuz 2014, 13:04:37

speak48

tableti söküp çipine bakın
tek çip bilgisayar sistemlerine  standart busların hepsi konuyor
ama adamlar tablette o busları nereye kullanmışlar
yada driverlerini yüklemişlermi bakmak lazım

Erhan YILMAZ

Ft232 çiplerin (ve 1-2 çipin daha)android driver desteği var. Bir ara tabletin otg portundan bağlayıp veri alıp göndermiştim. Onu deneyebilirsiniz. Sitesinde örnek android kodları da var.

Andromeda

512 MB ı küçümsemeyin, 32 mb ram masaüstü internete giriyor.. :)
benim öğrenmek istediğim "elektronikten çalıyorlar mı"..?
yoksa özellikleri düşük vs olabilir..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Bu baslik sayesinde istahim kabardi.

Linkini ve resmini verdigim makine hosuma gitti. Android yazilim vs konusunda sizlerden desdek almam gerekecek.

Ne dersiniz bu tablet icin ne dusunuyorsunuz? 

Elektronik test cihazi (scop, analyser) vs yapmak icin ekran boyutu nasil?

mesaj birleştirme:: 20 Temmuz 2014, 15:42:52

Alıntı yapılan: elek - 20 Temmuz 2014, 15:37:33

Elekronikten ne calabilir ki?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Tesla.25

Alıntı yapılan: elek - 20 Temmuz 2014, 15:37:33

İçinde Android olunca 1024 bile az geliyor. :D
Ama Linux falan yükleyebilirseniz, gayet de işe yarayabilir.

Saygılarımla.

Mucit23

Alıntı yapılan: z - 20 Temmuz 2014, 15:41:48
Elekronikten ne calabilir ki?

İşin aslı şemaları incelemek gerekir ama Kaliteli bir tablet ile 100-200 liralık tabletin anakartlarını yan yana koyup bakarsanız arada epeyce bir fark görürsünüz. Ucuz olanlardada şimdiye kadar doğru dürüst ekranlama göremedim ben hiç. En basitinden Bu bile elektronikten çalmadır. Sanki Toplama bilgisayar gibi duruyorlar.

tekosis

z hocam verdiğiniz linkteki bu makinede usb host diyor. şimdi bu durumun avantajı nedir? ayrıca yapmaya çalıştığınız şey bir android ara yüzü ile mcu lu sisteminizi kontrol etmek mi?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

speak48

hazır m4 lü a5 li işlemciler var
http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=VF6xx&nodeId=018rH3E3E0
freescale free scale değil largescale bi milyontane işlemci modelimi olur.

z

http://www.ebay.co.uk/itm/White-7-Android-4-2-Tablet-PC-MID-for-Kids-Children-Dual-Core-Bundle-Sleeve-Bag/171257728196?_trksid=p2050601.c100103.m2451&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20140211150826%26meid%3D8447446096858419304%26pid%3D100103%26prg%3D20140211150826%26rkt%3D4%26clkid%3D8447449420268070178&_qi=RTM1793562

Linkteki tableti siparis etmeyi dusunuyorum.

Androidlere kod yazanlar bir bakabilirlermi? Android 4.2 Jelly Bean isletim sistemine sizlerden destek alarak kod gelistirebilirmiyim?

Toollar in temini, baslangic icin ornek kodlar vs konusunda yardimci olabilirmisiniz?

RaMu

Hocam dandik bir tablet
bozuk bir md. programlayıcıya benzer
sizmi programı yanlış yazdınız yoksa programlayıcımı kelek yapıyor
bunu düşünür durursunuz,
hiç emeğinizi boşa harcamayın,
google nexus bulun bildiğim kadarıyla donanıma erişim çok yüksek seviyede
android gelişiricileri düşünerek bu tablete birşeyler yapmışlardı diye hatırlıyorum,
bende androide merak saldığım sıralarda
android programlama yapan bilgisayar programcısı arkadaşlardan google nexusu önerisi almıştım.

100$ tablet kullanmaktansa
sadece ekranını ve dokunmatiği sipariş edip kendi donanımımıza eklememiz daha uygun bence
hem 100tl olur bu sefer.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

z

Hocam ben az bacakli ciplerle calismayi sevenlerdenim. Eger USB den isimi goreceksem tabletler tam aradigim gibi.

Tabletle internete girmeyecegim, video izlemeyecegim, muzik dinlemeyecegim. Sadece usb den haberlesip ekran ve klavyeyi kullanacagim.

Bugun bez uyduruktan bir bavul aldim ve 40 Euro odedim. Tablete de 48 Euro. Turkiye'de olsam bu para gozume batardi da bu sartlarda batmadi.

Andromeda

Elektronikten çalmak.. , şunu söylüyorum;
Prensip şema > pratik devre > uygulama devresi>daha iyi  uygulama devresi,  vs..
kartı imal eden mesela uygulama devresi yapmıştır..
Bilgisayar  elektronik  sektöründe böyle bir durum yoktur belki..bilmiyorum.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Veli B.

Android 2.2 üzeri her tablet(USB OTG desteği varsa ) işinizi görür.
USB<>COMM dönüştürücü veya USB<>Ethernet dönüştürücü ile istediğinizi yapabilirsiniz.
Android ve java bilgim olmaksızın; akşam başlayıp, sabah ilk programımı haberleştirmiştim. Programcılık seviyemi az çok biliyorsunuz. Sizin için çok kolay olacağını düşünüyorum.Hele ki böyle bir kaynak var iken.

RaMu

z Hocam ne yalan söyleyeyim,
donanımlarını görünce benimde iştahım kabarmadı değil,
burada o fiyata sadece ekranı alamama ihtimalimiz var,
parçalayıp donaımlarıyla oynasak bile yeter sanırım,
haksız sayılmazsınız.

Denemek için tamam ama
bir proje olarak çıkacaksa
uygun bir ekran belirleyip
klavye+ekran olarak kullanırsınız zaten,
ben hemen 1000lerce yapılacak hissine kapılıveriyorum.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html