100 liralık tabletler..?

Başlatan Andromeda, 20 Temmuz 2014, 13:04:37

Andromeda

Alıntı yapılan: RaMu - 20 Temmuz 2014, 21:06:48
z Hocam ne yalan söyleyeyim,
donanımlarını görünce benimde iştahım kabarmadı değil,
burada o fiyata sadece ekranı alamama ihtimalimiz var,
parçalayıp donaımlarıyla oynasak bile yeter sanırım,
haksız sayılmazsınız.

Denemek için tamam ama
bir proje olarak çıkacaksa
uygun bir ekran belirleyip
klavye+ekran olarak kullanırsınız zaten,
ben hemen 1000lerce yapılacak hissine kapılıveriyorum.

Aynı özellikler  burada 100 TL ye satılıyor zaten..
başlığı onun için açtım :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Bu 100 TL lik tabletler icin Turkiye'den bir iki link verirmisin?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

DEno_12

@z hocam siparişi vermişsiniz hayırlı olsun ama tabletin resimlerde gözüken ekranı hiç de gözüktüğü gibi değil. Geldiğinde hayal kırıklığına uğramayın.

t2

Kipa'da 100 Liralik tablet görmüştüm. Hala satista olabilir

demircan

Alıntı yapılan: Mucit23 - 20 Temmuz 2014, 13:06:28
Uzak dur Bence. Elektronik Çöp'den başka birşey değil.

bencede ucuz etin yahnisi yenmez.....
Direnç kızarsa kondansatörün tepesi atarmiş..

hasankara

http://www.aliexpress.com/item/5-5-0-inch-800x480-TFT-LCD-Module-Display-w-Controller-SSD1963-Touch-Panel-MicroSD-Font/1598431434.html bende şu ürünü almıştım yaklaşık 1 aydır elimde bekletiyorum, bir ara vakit ayırmak istiyorum. şimdi tablet konusundaki ucuzluğu görünce lcd si fln aslında daha iyi olabilirmiş dedim. daha önce böyle bir tabletin lcd sini söküp o şekilde kurcalayan oldu mu ?

Mucit23

Dediğim gibi bende 3 adet sağlam lcd var. Bi ara uğraşmayı düşünüyorum. SSD1963'e Bağlayabilirsem LCD'yi çalıştırabilirim

z

Alıntı yapılan: DEno_12 - 21 Temmuz 2014, 00:30:58
@z hocam siparişi vermişsiniz hayırlı olsun ama tabletin resimlerde gözüken ekranı hiç de gözüktüğü gibi değil. Geldiğinde hayal kırıklığına uğramayın.

Bu tableti yakindan gormusmuydun?

DEno_12

Alıntı yapılan: z - 21 Temmuz 2014, 03:05:22
Bu tableti yakindan gormusmuydun?

Bundan pahalısını görmüştüm. Pikseller sayılıyor ve öyle parlak bir ekran yok.

engerex

Ucuz tabletlerde en başta dokunmatik problem yaratacaktır. 220 prize takılı iken dokunmatik çalışmayabilir.

z

Bu konu daha gecen gun konusuldu. Bahsettigin dokunmatik sorunu tablet sorunu degil. AC guc kaynagindan kaynaklanan sorun.

Diyelimki dis kutusu cok adi, ön camı adi kolay cizilen plastik. Aluminyumdan dış kutu yaparim onune de ince cam kestiririm.

Hele bir gelsin. Gorelim neymis ne degilmis. Ipad kalitesinde bir urun gelecegini tahmin etmiyorum.

Andromeda

http://www.aktuelurunler.com/2014/05/carrefourda-jsmax-mid-713c-tablet-9900.html
hala satışta..
belli başlı büyük tekno mağazalarda 100-150 arası birçok ürün var..

mesaj birleştirme:: 21 Temmuz 2014, 12:27:19

Şöyle birşey var..
normalde tabletlere usb hafıza bağlanmaz,hafıza kart takılır, zaten masaüstü pc'ler tableti usb hafıza olarak görür..
yukarıda bir arkadaş "host usb" özelliğini tablete usb hafıza takılabilir olarak yorumlamış..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

MC_Skywalker

Bu ucuz tabletlerin bazı modellerine USB bellek takılmatadır.  3 yıl önce bim den satılan 199tl lik tabletler de bu özelliği gördüm. 

LukeSkywalker

USB OTG özelliği varsa eğer USB belek, 3G modem falan bağlanabiliyor.

speak48