100 liralık tabletler..?

Başlatan Andromeda, 20 Temmuz 2014, 13:04:37

engerex

Çok az modelde syandart usb girişi var. Diğerlerinde ise miniUsb den usb ye çevirici kablo ile bağlayıp kullanabiloyoruz. Çoğu tablet usb oyt yi destekliyor.

Tagli

Yeni flash diskler çıktı, ikinci bir konnektörü var mikro USB, doğrudan takabiliyorsunuz tablete.
Gökçe Tağlıoğlu

z

Bugün tabletim geldi.

Bir ipad kalitesi yok elbette ancak elime alıp evirip çevirdim ve verdiğim parayı hak ettiğini düşünüyorum.

İlk gördüğüm kusur, ekranın içinde kalmış bir iki toz zerresi. Fotoğrafını çekerken henüz ekranın üstündeki plastiği soymamıştım. Soyduğumda toz taneciklerinin hala ekranda olduğunu gördüm. Belliki montaj temiz odada yapılmamış.

Elektriğini verip çalıştırdıktan sonra da bir iki gözlemimden bahsederim.

--------------------------------------------------

Yaklaşık yarım saatlik şarj işleminden sonra tablet açıldı. Ekrandaki görüntü kalitesi ipad, samsung tabletlerle mukayese edilemez. Tablete dik bakmak yerine tableti 45 derece ediğinizde görüntü daha güzel renkler daha canlı oluyor.

Şu anda hedefim kendi usb devremi slave cihaz olarak tablete bağlamak ve tabletin ekranında grafik çizmek. Eğer bunu başarırsam ilk aşamada basit bir scop yapmak istiyorum.

Başarılı olursam projelerin devamı gelir.

100 TL lik tabletleri elektronik uygulamalarında kullanmak için önerirmisiniz sorusuna cevabım bu aşamada evet.

Yok ben günlük hayatta tablet olarak kullanmak istiyorum derseniz önermem.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

leblebitozu

Bugün Migros'ta 99 TL'ye 7" tablet gördüm, bilginize.

Icarus

Bende gaza gelip dün metro'dan "Süper Meeeen" tableti aldım. (Onyo Maxx Power 7")
Allwinner A13 işlemcisi, RealTek Wifi'i var. Aslında WiFi USB fakat içinde modül olarak lehimlemişler.

Tabletin benim için en güzel özelliği yanlış bir imaj yüklesem bile muhtemelen bozulmayacak olması.

mcs7830, rtl8150,  qf9700 driver'ları yüklü. Muhtemelen Usb2Ethernet bağlasam çalışır.
mxc622x G-Sensör'ü, gslX680 ve gt811 Touchscreen ve LCD'si var.

ADB üzerinden shell'e direkt bağlanıp içinde ne var ? öğrenip GPIO pinlerini kullanabiliyorsunuz. Ben kamerayı bu yüzden söktüm :D

SERRO EFE

@Icarus bahsettiğiniz işlemi kamera pinlerini kullanma,öğrenme  hangi komutlarla yapıyorsunuz kısaca anlatabilirmisiniz.