Sifirdan ev kurulumu - Internet vs ihtiyaclarim

Başlatan z, 20 Temmuz 2014, 13:41:10

mustafa_cmbz

* internet olarak ttnet ve tivi bu kullanıyorum sebebine gelince yeni aldığım evin ana fiber omurgaya yakın olmasından dolayı hiç sıkıntısız kullanıyorum.

Özellikle tivibu olayına değinmek isterim.:

Tivi bunun öyle pek ağam paşam özelliği yok ama en azından yağmurda çamurda anten çekmedi vs. gibi sorunlardan dolayı tv izleme zevkimizden kalmıyoruz.Normal kanalların tümünü izleyebiliyorum.1-2 tane discovery kanalı açık daha doğrusu hatunun demesine göre benim kanallarım :p 

Parayı bastırırsan bi çok belgesel dizi vs. olaylarını izleyebiliyorsun..

Tivi bu almamızdaki en büyük sebep ise hatunun geriye dönük kaçırdığı dizileri izlemesi.

Tabi benimde işime geliyor kurtlar vadisi felan vardiyadan dolayı kaçırdığım oluyor :)

En güzel özelliklerinden biride canlı yayın izlerken şişinmi geldi durduruyosun kumandayı popo cebine koyup wc ye gidip ihitiyacını gördükten sonra tekrar kaldığın yerden devam edebiliyorsun.Tabi kumandayı yanında götürmezsen kumadan anında ortadan kaybolabiliyor :)

Birde beni en büyük zahmetten kurtaran tivi bunun kendi kumandası üzerinden tvyi açıp kapatabilmem ve sesini açıp kapatabilmem. 1 tanesine sahip çıkamazken 2. çok sorun oluyor çünki.

-------

telefon olayına gelince yukarıda arkadaşın yazdığı gibi daha önce kullanılmış bir numara almayın bazen öyle numaralar denk geliyorki adamlara sekreterlik yapıyorsunuz.

Yaşadığım için diyorum lisede iken zar zor internet bağlatmıştım bizimkilere aldıkları numara tekirdağ müftülüğünün eski numarasıymış be kardeşim neler denk geliyor anlatamam gece gündüz nerde ne zaman aradıklarını geçtim muhabetler gırla :)  yanlış numara dediyip kapatıyorduk ilk başlarda sonra öğrendikki müftülüğün eski numarası yeni numarasını bulup arayanlara numarayı tarif eder olduk.Baya da bi hayır duası aldık..

Yaklaşık 1 sene sabredebildik sonra kapattırıp yeni telefon aldık.

Z hocam türkiyede işler yurt dışındaki gibi değil bunun sende farkındasın oraya alıştığın için baya bi zor gelecek sana burası.Allah kolaylık versin.Hele ankara gibi zor bi memlekette işin daha zor..

SBTECH

16 mbit e kadar turk.net kullanıyorum. 49 tl . açılması bir hafta kadar sürdü ama genel anlamda bana yetiyor. ayrıca yurtiçi 3000 dk sabit numaralara bedava telefonunuz da olmuş oluyor , gerçi benim evimde henüz telefon bile takılı değil ama hizmet fena değil. Tek bir sıkıntı var çok nadir haftada bir falan internet git gel yapabiliyor durduk yere , ben birkaç kez rastladım onun dışında hız AKN yi geçsende düşmüyor sanırım. aklınızda bulunsun.
Elektronik ilimdir..

z

Internet saglayici olarak Superonline kullanacagim.

Bu islerden anlamiyorum.

Geceleri internet üzerinden en az 1 film izlerim.
Aksamlari klasik sayfa gezintileri,  youtube vs gezerken hanim da internet üzerinden dizi izler.
Oglum da bu esnada Xbox ile internet üzerinden arkadaslari ile oyun oynar.

Asagidaki linkte 25MPS 75 AKK 24 Ay boyunca 59 TL imiş.

Bu paket  yukarıda acikladigim kullanim yoğunluğumda benim isimi gorurmu?

AKK = Adil kullanim Kosullari http://www.superonline.net/yardim-detay?h=32 de aciklanmis.

Peki sinirsiz internet ne demek? Sinirsiz bir internette AKK saçma bir uygulama değilmi?

http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=77&d=net-fiyat-kampanyasi&t=0
88
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

engerex

En az bir film izlerin demişsin 1GB.
Hanım dizi izliyor 0.75GB
Çocuk 0.5GB
Günlük 2.25GB x 30  = 67.5 GB
Günde bir kaç film izlediğinizde aşarsınız.

xoom

Alıntı yapılan: z - 05 Eylül 2014, 22:41:24
Internet saglayici olarak Superonline kullanacagim.

Bu islerden anlamiyorum.

Geceleri internet üzerinden en az 1 film izlerim.
Aksamlari klasik sayfa gezintileri,  youtube vs gezerken hanim da internet üzerinden dizi izler.
Oglum da bu esnada Xbox ile internet üzerinden arkadaslari ile oyun oynar.

Asagidaki linkte 25MPS 75 AKK 24 Ay boyunca 59 TL imiş.

Bu paket  yukarıda acikladigim kullanim yoğunluğumda benim isimi gorurmu?

AKK = Adil kullanim Kosullari http://www.superonline.net/yardim-detay?h=32 de aciklanmis.

Peki sinirsiz internet ne demek? Sinirsiz bir internette AKK saçma bir uygulama değilmi?

http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=77&d=net-fiyat-kampanyasi&t=0
88
Fazlasıyla işinizi görecektir. Herşey planladığınız gibi gitmiyor..
Eğer çok şüpheniz olacaksa 1 ay herhangi bir taahhüt vermeden üye olur ay sonunda kota durumunuza göre uzun vadeli taahhütlere imza atabilirsiniz.
Ama superonline ve TTNET dışında herhangi bir kurumdan internet üyeliği almamanızı tavsiye ederim.

sadogan

z

5. gün bitti. Geldim geleli koşturmaca devam ediyor bir hafta daha devam edecek gibi görünüyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan