Android Tablet icin kod gelistirmek

Başlatan z, 20 Temmuz 2014, 20:09:06

engerex

Bir ara bir iki test yapmıştım. Telefondan BT modül takılı STM Discoverye bağlanmıştım.
Benim asıl amaç tablete linux kurmaktı. Elimdeki tablete kurdum ama olmamıştı. Ekranda bozuk görüntü ile kalıyordu.
Linux kurabileceğim bir tablet arıyorum. Bu konuyla ilgilenen oldu mu?

t2

Gerekeni kendisi yüklüyor. Fakat tablette geliştirici modunu açmak gerek. onuda tarif etmiş. Hakkında kısmına gelip, 7kere bir yeri tikılıyoruz. Galiba android sürüm numarasiydi.

Icarus

Alıntı yapılan: engerex - 31 Temmuz 2014, 22:45:52
Bir ara bir iki test yapmıştım. Telefondan BT modül takılı STM Discoverye bağlanmıştım.
Benim asıl amaç tablete linux kurmaktı. Elimdeki tablete kurdum ama olmamıştı. Ekranda bozuk görüntü ile kalıyordu.
Linux kurabileceğim bir tablet arıyorum. Bu konuyla ilgilenen oldu mu?
Android tabletlerin hepsi linux.

z

Peki hepsi linux ise android yada başka bir şey olduğunda sadece desktop vs mi farklı oluyor?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ErsinErce

dediğiniz gibi sadece görsel kısım farklı oluyor. basitçe anlatmak gerekirse hazır işletim sistemine gui ekleniyor,
lxde, android, QT vs ile yaptığınız kendi arayüzünüz, ... farketmiyor linux'a komutları aktarıyor sadece

z

Delphi XE ile Win XP üzerinde Android tabletlere kod geliştiren oldumu?

XP de Device managerde other device başlığı altında Android sarı soru işaretli olarak çıkıyor ve driverının yüklenemediğini görüyorum.

Elimdeki tabletin bilgileri aşağıda. Buna ait driverı ne diye arayacağım?

http://www.ebay.co.uk/itm/171257728196

Icarus

Benim ki gibi Allwinner (Hatta şekli bile aynı)
https://yadi.sk/d/3zCnUc_jFatQd
Bu programı bi dene. Yüklendiğinde driver'larıda yüklüyor olması lazım. Win7'de çalışıyor.
"USB Composite Device" olarak görmesi lazım

muhittin_kaplan

engerex

Alıntı yapılan: Icarus - 01 Ağustos 2014, 10:39:18
Android tabletlerin hepsi linux.
Kastım ArchLinux for ARM gibi bir dağıtım kurmak.
Peki öyle yada böyle sadece kendi uygulamamın arayüz olarak karşıma çıkmasını istiyorum. Bu nasıl sağlanır?

z

XE6 ile Android uygulaması geliştirmek istiyorum. Fakat elimdeki PC güçlü değil bu nedenle öncelikle PC almam gerekiyor.

İlk sorum:

XE6 yı kasmadan çalıştıracak derleme yükleme aşamasında uzun uzun bekletmeyecek bir PC için bana bir konfigürasyon yapabilirmiyiz?

Laptopa sıcak bakmıyorum oldukça minik bir desktop makine istiyorum.

Bu makine nasıl bir şey olmalı? İşletim sistemi ne olmalı? İşlemcisi, Ramı, Diski, ekran kartı nasıl olmalı?

İkinci sorum:

Tablet ile işlemcimi kablosuz konuşturmak istiyorum. Bu amaçla işlemcime bağlamak üzere bir modül almam gerekiyor.

Nasıl bir modül almalıyım?

mozkan87

En kolayı bluetooth olur hocam hc06 gibi modüller ile bağlantı sağlandıktan sonra seri port olarak iletişim kurabilirsiniz. Ben linux koşan bi uydu alıcısına program yazarken  bu yöntemle bluetooth seri port üzerinden cihaza bağlanıp debug yapıyordum ve sorunsuz çalışıyordu. Kaldıkı bu modüllerin fiyatı oldukça uygun.