ebay sorusu

Başlatan Karamel, 23 Temmuz 2014, 03:14:08

t2

Parayı ödeyene kadar satın alınmış sayılmaz. Hatta paket gönderilene kadar vaz geçilebilir.

ogy

Bende birkaç kez yaşadım.Sürekli alışveriş yaptığım satıcılar işlemi iptal ediyorlar problem olmuyor ama diğerleri şikayet ediyor hemen :)

LukeSkywalker

Ben de bir şey soracağım.  Geçenlerde ebayde birisinden birkaç kalem ürün satın aldım. Ürünler geldi fakat birtanesinde üretim hatası var. Case açıp adama söyledim, hatalı ürünün fotoğraflarını gönderdim, bana ürünün yenisini göndereceğini iletti. Şimdi tekrar mesaj atmış, diyorki case'i kapat bugün göndereceğim diyor? Şimdi case'i kapatsam mı kapatmasam mı?

t2

kapatmadan cevap yazmaksızın bekleyin.

Karamel

ebay deki case in anlami nedir hocam?

LukeSkywalker

Case'in türkçe karşılığı dava gibi birşey.
Eğer alışverişinizde problem yaşarsanız  case açıyorsunuz ve satıcı ile irtibata geçiyorsunuz. Satıcı 48 saat içerisinde size cevap vermek zorunda. Eğer sorununuzu çözemezseniz, e-bay'e bildiriyorsunuz onlar ilgileniyor gerisiyle.

veliusta

Benim ebayden aldığım postaların hiç biri gelmiyor sebebi ne olabilir? Takip numaralı alınca geliyor ama.

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: veliusta - 24 Temmuz 2014, 20:17:32
Benim ebayden aldığım postaların hiç biri gelmiyor sebebi ne olabilir? Takip numaralı alınca geliyor ama.
Postacilar veya gumruktekiler veya posta kutunuzdan baskalari yurutuyordur.

veliusta

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 24 Temmuz 2014, 22:40:42
Postacilar veya gumruktekiler veya posta kutunuzdan baskalari yurutuyordur.

Postacının çalmadığını düşünüyorum. Bir Siteden takipsiz alıyordum.Onun postaları hiç kaybolmuyordu . 3 ay önceye kadar sorunsuz geliyordu. (ebay'den aldıklarım neredeyse hepsi kayboluyor.) Sonra tanımadığım bir postacı geldi. Takipsiz postaya boş kağıda imza attırdı. Ondan sonra gelmemeye başladı.. diğer Postacıda zile basıp elden veriyordu, bırakıp gitmiyordu. Ne yapacağım. Şikayet ettim ama nafile..

t2

Boş kağıda imza atarken kendiniz 2satır yaziverseydiniz ne amaçla imzaladığınızı

veliusta

uykudan yeni kalkmıştım o vakit aklıma gelmedi.

Karamel

ebay den temmuzun 17 sinde 3 adet 2x16 lcd satin almistim. kargom without track number seklinde gonderilmis. teslimat suresi icin agustos 6-22 arasi diyor. bu gun agustos 13. boyle olmasi normalmi? yoksa endiselenmeye baslamalimiyim?

diot

Böyle herşeyden endişelenmeye gerek yok. Ben 50 nin üzerinde alışveriş yaptım 2-3 tanesinde posta ulaşmadı dispute açıp paramı geri aldım. Hatta bir tanesi 3 ay sonra elime ulaşınca satıcı ile iletişime geçerek gönderinin 3 ayda vardığını parayı ödemek istediğimi bildirdim, adam gayet memnun oldu. Teşekkür etti. Her iki tarafta iyi niyetli olunca bir sorun olmuyor.

AsHeS

Alıntı yapılan: Karamel - 13 Ağustos 2014, 04:50:43
ebay den temmuzun 17 sinde 3 adet 2x16 lcd satin almistim. kargom without track number seklinde gonderilmis. teslimat suresi icin agustos 6-22 arasi diyor. bu gun agustos 13. boyle olmasi normalmi? yoksa endiselenmeye baslamalimiyim?
Tracking number yoksa zor gelir o posta.

Tagli

Benim iki buçuk ayda gelen postam olmuştu. Hiç gelmeyen de oldu tabi.
Gökçe Tağlıoğlu