Windows 8'den nefret ediyorum

Başlatan z, 23 Temmuz 2014, 23:34:34

z

Hanimin laptopu win8. Ben cok nadir kullaniyorum her kullanisimda mikrosofta saydiriyorum.

Sorun su ki XP ye alismisim. Birden ekrandaki menulerin yok olmasi,  kursoru alt sag koseye iyice yaklastirinca start menunun vs gelmesine gicik oluyorum.

isletim sisteminin klasik XP deki gibi davranmasini saglayabilirmiyim?

Yani karsimda desktop dursun my computer, my documentation ikonlari vs vs olsun.

Start menude all programms, settings vs vs olsun.

----------------------------------

Bi diger sorun da bugun ne yaptilarsa video dosyalari, internetten seyredilen TV linkleri vs calismaz olmus. Videolar xbox bilmem ne ile acilmak isteniyor hata veriyor. (Suclusu belli oldu oglum.)

TV linkleri vs normalde videolari hangi programla acar. Olasi secenekleri denedim video dosyalari tamam acilmaya basladi ama  internet uzerinden tv ler seyredilemiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mr.Java

Start Menüsü için > Start8

Nette Video için > Flash Player

PC video için > Codec veya VLC Media

z

Hocam Start8 nasil yapacagim. (XP ye benzetebilecekmiyim?)

Netteki videolar icin Flash Player kullan tanimini yapacak yeri de bilmiyorum.

Youtubedaki videolar da acilmiyor.

(Adobe flash player sitesine girdigimde en son versiyonun yuklu oldugunu soyluyor)

Mr.Java

Windows 7 nin aynısı işte.Ayarlarım denetim masası v.s. hepsi mevcut.Normal program kurmanız kafi.(Full sürümü kesinlikle kurun.Nette bir hayli fazla.)

Flash player için eğer yüklü diyor ise aklıma Java,Dns veya virüs ihtimali geliyor.

z

Ben XP den baska kus bilmem ki.

Sen bana win8 i klasik Xp goruntulu hale getirmeyi ogret yeter gerisini hallederim saniyorum.

z

Sagolasin.

Get Windows Start Menu Back in Windows 8 with Classic Shell

Burada anlatildigi gibi yaptim. Istedigim gibi oldu. Belki bundan sonra win8 i de sevebilirim.

Diger video sorunlarini da win8 in kurtarma menusunden daha once halletmistim.