Manyetik kart okuyucu

Başlatan rootx, 24 Temmuz 2014, 18:57:15

rootx

Merhabalar, Firmamıza depo giriş sistemi yapmayı planlıyoruz her kartın belli bir kimliği olucak kimin ne zaman girdiğini görücez ve kimliği uyuşmayan kişiye kapı açılmıcak iş buraya kadar kolay
Ancak kart okuyucu kısmını nasıl yapabilirim acaba ? hazır kart okuyucular çok pahalı  kendim kart okuyucu nasıl yapabilirim hangi malzemeler gerekiyor ? devre şeması filan ?

t2

Bunu yapmak, icat etmek 6ay 1sene sürecektir. Sadece deponuz için kullanilacaksa 1hafta araştırıp makul fiyatlı ve kaliteli olan sistemi tercih edebilirsiniz. Hem güzel çalışır hem kendi işinize odaklanir daha çok kazanırsınız.

Kartlı geçiş sistemi, access kontrol diye güvenlik firmalarından sorunuz.

mehmet

Proxen PS-1100 ve ya daha yeni bir cihaz işinizi görecektir. Bunun
daha yeni türünde parmak izi, şifre ve kartla giriş, 2 adet kapı açma vs. gibi
özellikler barındırmaktadır...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

diot

Niye manyetik kartlı yapıyorsunuz ki. İkidebir manyetik bozulacak okumadı hadi gene çek falan. RFID ile yapabilirsiniz. Hem daha hesaplı ve kolay olur.

Salih

Alıntı yapılan: diot - 25 Temmuz 2014, 10:31:25
Niye manyetik kartlı yapıyorsunuz ki. İkidebir manyetik bozulacak okumadı hadi gene çek falan. RFID ile yapabilirsiniz. Hem daha hesaplı ve kolay olur.

Evet arkadaşın dediği gibi, benim çevremde gördüklerime göre bu tür işler RFID kartları ile yapılmış.
Hiç manyetik kartlı sistem görmedim. Kredi kartları hariç.

z

Kredi kartlarinda manyetik kart duzenegi yokki. Onlar zaten temasli calisiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

diot

Eğer oraya pc koyacaksanız , yani pc üzerinden kart okutmayı yapacaksanız. Aşagıdaki üzürn işinize yarayabilir.

http://www.ebay.com/itm/NFC-ACR122U-RFID-Contactless-smart-Reader-Writer-USB-SDK-Mifare-IC-Card-/141264432708?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20e4042e44

Yok ben oraya herhangi bir devre koyacağım uzun bir hat ile pc ye bilgi yollyacağım diyorsanız.  bu kart okuyucuyu kullanabilirsiniz.
http://www.ebay.com/itm/NXP-PN532-NFC-RFID-Module-V3-Kits-Reader-Writer-For-Arduino-Android-Phone-/311005959514?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item486966555a

Salih

Alıntı yapılan: z - 25 Temmuz 2014, 10:59:16
Kredi kartlarinda manyetik kart duzenegi yokki. Onlar zaten temasli calisiyor.

Dikkatin den kaçmış herhalde. Şu anda elimde olan çipli kredi kartın da bile manyetik kart özelliği var.
Çipli okuma olmadığında hemen manyetik okuma yaptırıyorlar.

z

Bahsettiğin manyetik okuma sürtünmeli manyetik bandlı olanlar. Burada tartışılan temassız olanlar.

Proximity tipler yani.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sadogan

t2

Alıntı yapılan: rootx - 24 Temmuz 2014, 18:57:15
her kartın belli bir kimliği olucak kimin ne zaman girdiğini görücez ... devre şeması filan ?
PC tarafındaki programı yazmak 3 ay. pc ile haberleştirmek  devre şeması filan:) bunlar da acayip süre alacak işler. Yapılacak masraf, depoda kullanmak için fazla gibi.