Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

UNO TFT

Başlatan veliusta, 28 Temmuz 2014, 14:51:38

veliusta

Yeni Ardunio aldım. Ekran bağladım çalışmıyor. Ama bir keresinde kurcaladım devre çalıştı.

Aynı kodları diğer arduinoya yükleyip aynı pinleri taktığımda çalışıyor devre.
Ama çalışan arduino sadece PC,Tablet ve Battary ile çalışıyor. USB Adaptör ve 5V adaptör ile denedim çalışmıyor. Sebebi ne olabilir ?

FxDev

Alıntı yapılan: veliusta - 28 Temmuz 2014, 14:51:38
Yeni Ardunio aldım. Ekran bağladım çalışmıyor. Ama bir keresinde kurcaladım devre çalıştı.

Aynı kodları diğer arduinoya yükleyip aynı pinleri taktığımda çalışıyor devre.
Ama çalışan arduino sadece PC,Tablet ve Battary ile çalışıyor. USB Adaptör ve 5V adaptör ile denedim çalışmıyor. Sebebi ne olabilir ?

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Akım değerlerin yetmiyordur özellikle kullandığın adaptörler çin malı ya da markasızsa işin daha da zor. Üzerinde yazan akımın yarısını bile veriyorlarsa öp başına koy.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

kimlenbu

Ekran arka aydınlatması çok fazla akım çeker, öndirenç vs bağlamadıysan sömürüyordur beslemeyi. Bread board zaten evlerden ırak bir deneme platformu, tek kablo temas etmese adamı ağlatır sorunu bulana kadar.

Daha güçlü bir adaptörle dene, ekran aydınlatmasına öndirenç bağla, ekran uçlarının bağlantılarını kontrol et tek tek, belki kodlarında da hata vardır, ekranın "init" kodları eksiktir, hatalıdır vs...