Ynt: Rezonans

Başlatan z, 29 Temmuz 2014, 02:41:45

z

Mekanik anlamda rezonans icin guzel bir duzenek.

Resonance.MP4

mesaj birleştirme:: 29 Temmuz 2014, 02:48:11

Bu video, titresen bir duzlemdeki olaylarin ne kadar karmasik oldugunun bir gostergesi.

Amazing Resonance Experiment!
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

एक होना

hocam ikinci videoda yapılan işlemi su içerisinde yapılsa suyun yüzeyinde buna benzer şekiller oluşur mu ?

z

Yorumlamak beni asar.

Ama oylesine dusunursek suda titresimlerin iletimi 3 boyutta olacak. Nasil bir goruntu olusur hayal edemiyorum. Fakat videodaki duzenegin ustune ince bu su tabakasi konursa benzer  desenler olusabilir. Bunun icin keske adamlar duzlemsel yuzey yerine icine su konabilir bir tepsi ile de video cekselermis.

Aslinda biraz ugrassak biz de bu duzenegi yapabiliriz.

एक होना

nippon lar suya şekil verme ile uğraşıyorlardı bir ara. farklı bir yöntem kullanıyorlardı sanırım. uzun zaman önce görmüştüm videosunu. sanırım harf oluşturuyorlardı.

z

Videolarini bulursan buraya eklemeyi unutma.

Titresen levhada tuzlarin olusturduklari sekillerden su yorumu yapabiliriz.

Levha bir butun olarak yukari asagi inip kalkmiyor. Levha titresirken yuzeyde vadiler ve daglar olusuyor ve tuz tanecikleri  vadileri dolduruyor.

345Hz deki goruntude merkeze yakin patern nerede ise bir daire iken disdaki paterne bakarak su yorumu yapabiliriz;

.!!??!!??............

एक होना

hocam bahsettiğim videoyu bulursam paylaşırım. araştırırken böyle bir şey buldum.

http://youtu.be/sThS9OfnM1s

farklı bir deney
http://youtu.be/THUMdTohWkI

Bertan

Icarus

Alıntı yapılan: BRL - 29 Temmuz 2014, 03:04:25
hocam ikinci videoda yapılan işlemi su içerisinde yapılsa suyun yüzeyinde buna benzer şekiller oluşur mu ?
Çok yıllar önce Bessel fonksiyonlarının uygulamalarından biri olarak yapmışlardı. Suyun yüzeyinde şekiller çiziyorlardı. Aslında inverse bir problemin çözümü