PC nin MAC adresini değiştirmek için program

Başlatan magnetron, 02 Ağustos 2014, 11:59:02

magnetron

merhaba forum

PC 'nin MAC adresini değiştirmek için program arıyorum

SMAC diye bişey var ama para istiyor

acaba ücretsiz olanı ya da ilaçlısı var mı ?

teşekkür

mehmet

Ethernet kartınızın yapılandırma ayarlarında
bu secenek olmalı.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

muratdu

MacMakeUp.exe kullanıyorum ben. İlacsız kullanılıyor. Orijinal mac adresini bir yere kayıt edin derim.

magnetron

cevaplara teşekkür

mehmet arkadaşın dediği gibi

Win7 de denetim masasından değiştirdim

kullanmak istediğim bir kopya program MAC adresini değiştirilmesini istiyor o yüzden arıyordum

ama enteresan bişey oldu PC 'yi WinXP den açtığım zaman eski adresi gösteriyor

mehmet

Her işletim sistemi için ayrıca yapmanız gerekli. Zira ethernet kartına
yazılmıyor bu mac id.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

t600

-

mufitsozen

Alıntı yapılan: t600 - 03 Ağustos 2014, 12:07:57
mac numarası nedir ?
Adamlar  ieee   vbb. bir şirket kurmuşlar ve dünyadaki bütün makinaların numaralarını zorunlu olarak kaydetmişler ve hepsi birbirinden farklı . sen bu numara dışında bir numara kullandığın anda , gene adamların protokolü seni bir kara listenin sonuna seni ekler . Aynı adamlar birtakım insanlar kansın diye  mac numaralarını değiştirme programları yapmışlar ve satıyorlar . Kendi yaptığın çip ile internete girebilirsen olur veya  ethernet kablosunu kes araya bir dsp kor , tcpıp paketindeki  mac numaralarını maskele bakalım kapıya kimler gelecek ?

o kadar uzaga gitmeye gerek yok benim sirketimde mac adresi clone edilmis bir pc bulunursa kullanicilari direk isten atilir eger bigisayarlarinda sirkete ait confidential bilgi varsa haklarinda dava acilir.

mac adresi clone etmenin hic bir iyiniyetli aciklamasi olamaz.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

t600

-

gumush

Kullanim alanini sadece illagal aktivite olarak degerlendirmeyin. Ornegin gomulu sistem bir urunle calisirken sorun giderme icin o urunun mac'id sini bilgisayar'a atayip testler yapilabilir. Yada guvenlik amacli yaptiginiz onlemleri test etmek icin olabilir.

Hikmet Gumus  izmir

mufitsozen

Alıntı yapılan: gumush - 03 Ağustos 2014, 13:04:33
Kullanim alanini sadece illagal aktivite olarak degerlendirmeyin. Ornegin gomulu sistem bir urunle calisirken sorun giderme icin o urunun mac'id sini bilgisayar'a atayip testler yapilabilir. Yada guvenlik amacli yaptiginiz onlemleri test etmek icin olabilir.

test ederken dogru mac id kullanilr, test icin kullanilan mac idyi programa gommek kotu tasarimdir

esas onemli olan mac uuid dir butun internetde unique olmak icin tasarlanmistir yoksa bazi protokoller calismaz

bana sizin yazdiginiz mazereti soyleyen elemanin rutbe ve maasini dusurur sonra isten atarim :-)
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

t600

-

bocek

bir akrabamın laptopu çalınmıştı. polis : "internete girdiği anda bizim ekrana düşer, yakalarız" demiş (henüz yakalanmadı).
sanırım MAC adresi ile yakalıyorlar (ya da yakalayamıyorlar işte her neyse:).
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

muhittin_kaplan

Yeni yerimde yogun bir pc sirkulasyonu mevcut. Yerel agda her pc nin mac adresi takilan port ile iliskilendirilir. Pc baska porta, porta baska pc takildiginda kirmizi isiklar yanmata baslar. Bu yuzden envanteri cikartilan pc ye format atilir ve domain e kayit edilir. Gecen iki pc nin mac adreslerinin atni oldygunu tespit ettik. Garantiden degistirdiler.

muratdu

Alıntı yapılan: muratdu - 02 Ağustos 2014, 21:30:52
MacMakeUp.exe kullanıyorum ben. İlacsız kullanılıyor. Orijinal mac adresini bir yere kayıt edin derim.

Bizim işyerindeki PC nin IP'si ile MAC adresini alıp kayıt ediyorlar. Dolayısıyla başka PC veya laptop bağlayamıyorum, zaman zaman laptopumu götürüyorum, mecburen laptobun MAC adresini PC ile aynı yapıyorum. Kötü niyetim yok.