Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Banana Pi

Başlatan ayhan_eee, 18 Ağustos 2014, 02:09:00

ayhan_eee

Merhaba Arkadaşlar,

Aranızda Banana Pi  kullanan var mı? Biraz inceledim.Ancak kullanan var mı diye merak ettim. Allwinner A20 A7 çift çekirdek ve 1GB RAM var.Üzerinde linux ve android derlemek için iş görebilir gibi geldi.Yorumları olan var mı?

Aynı zamanda Çizgi Elektronik satışını yapıyor.

http://market.cizgi.com.tr/product/education/tgm-BP-F1280100

Eğer kullanan varsa aranızda ve/veya kullanmayı düşünen olursa güzel olabilir gibi geldi. Baktığıma göre Android ve Linux sürümleri de mevcut.Tam aşina olmadığım için emin değilim ama sanırım üzerindeki A20 işlemcisi nedeniyle biraz daha yayılabilir gibi geldi bana.

MC_Skywalker

Ben birtane aldım alibaba expresten 55$ BanaPi+kutu+ sata disk kablosu.
development için kullanmayacağım.  minin ASIC leri kontrol için kullanacağım.

A20 UHD çıkış veriyormuş 4K tvsi olan biri alıp denerse güzel olur

ayhan_eee

Sanırım yeni aldınız daha gelmedi. Benim merak ettiğim android ve linux derlemek için  uygun mu?Dökümantasyon ve cominity nasıldır?Raspery pi'ye göre tercih etmeye değer mi?

MC_Skywalker

ayhan_eee

Biraz baktım forumlarında biraz döküman var.Ancak bu sistemlere yeni gireceğim için bunun yerine Raspery pi veya Beaglebone mu almak mantıklı olur karar veremedim.

Erol YILMAZ

Gecen hafta rasp pi b+ aldim.

ayhan_eee

Raspery Pi B+ alma amacım vardı aslında ancak kafamı çeldi diyebilirim.Donanımı daha güncel ve kullanılabilir gibi geldi Banana Pi'nin. Ancak aklımdaki soru genel yazılım desteği.Rasperry Pi'nin geliştirme ortamı çok geniş.Ancak bana donanımı biraz zayıf ve eski gibi geliyor.Dediğim gibi ikisi arasındayım diyebilirim.

engerex

ayhan_eee

Bu tarz kartlar var.Ancak işte kullananlardan yorum almak lazım.Kaynak durumları ne durumda? Açkçası Banana pi baya ilgimi çekiyor ancak aklımı karıştıran nokta kaynak sayısı.Araştırma aşamasındayım. Baktığım kadarı ile Alwinner A20 kullanıyor.Android ve Linux sürümleri mevcut gördüğüm kadarı ile.Ancak daha önceden benzer ürünlerle uğraşmadığım için uğraşanların yorumlarını merak ediyorum.

EDİT: Merak ettiğim konu yazılım desteği aslında sanırım işlemci ile bağlantılı.Yani Allwinner A20 kullanan kartlar temel bazda aynı yapıda ve aynı image dosaları ile kullanılabilir. Yani örnek olarak CubeiBoard ile aynı projeler yapılaiblir. Yoksa hatam mı var?