İleri Geri Hareket

Başlatan RedBlack, 18 Ağustos 2014, 12:39:42

RedBlack

Merhaba arkadaşlar ben 20-25cm plastik malzemeden motorla ileri ve geri hareket ettirebileceğim hazır bir düzenek veya  her hangi bir ürünün parçasıda olabilir yük sadece kendi yükünü taşıyacak bir düzenek varmıdır yada ben bunu nasıl yapabilirim bilgisi olanlardan fikir ve yardımcı olabilirmi.

serdararikan

sonsuz milli bi düzenek olabilir veya triger kayışlı bi sistem.

RedBlack

Hazır bir ürün varmıdır bu şekilde.? istediğim şey oto anteni gibi veya bir piston gibi bir butonla motor sürerek dışarı çıkacak bir butonla içeri girecek. şeklinde.

erkan614

aynısından hazırı olarak bende arıyorum sabit bir şekilde aynı ileri geri hareketi yapıcak
bu arada
Benim amacım çocuğun beşiğini sallamak motor kısmını duvara monte edip piston kısmını beşiğe monte edicem

Kabil ATICI

CD sürücüsü tray bölümünü hareket ettiren mekanizma işinizi görebilir ama yeterli güç için motoru değiştirmek gerekebilir. İnternetteki filmlerden birinde  bu CD mekanizmasını kullanarak beşik sallayan bir video vardı. (Hatta bilgisayar ile. sanırım bir yazılım ile bu CD tray bölümünü ileri geri hareket ettirilebiliyordu.)
ambar7

Kerim42

Merhaba Şuraya bir bakın derimhttp://www.taiwantrade.com.tw/EP/hiwinmikro/
Enerjiyi veriyorsun silindir bir yönde hareket ediyor. Enerjiyi ters çevirince silindir diğer yönde hareket ediyor. Çeşitli strok (mil) boylarında ve çeşitli çalışma voltajlarında bulunabiliyor. İçinde motor ve sonsuz turlu mil var.
Alemi padişah olmak bir kuru kavga imiş. Bir veliye bende olmak cümleden ala imiş. (Yavuz Sultan Selim)