Bundan tam 3 yıl önceydi.. Borsaya giriyorum demiştim. Girdim..

Başlatan zamzam23, 19 Ağustos 2014, 12:46:22

zamzam23

https://www.picproje.org/index.php/topic,34740.0.html

konuya cevap yazamadığım için buradan devam ediyorum. tecrübe ettiklerimi paylaşıcam. Bundan çok büyük haz alıyorum.

Önce kafama göre bir program arayışına girdim. aradım araştırdım bulamadım. zira hisse senedi alırken kulaktan dolma bilgilerle girmek istemiyordum. olmadı. bulamadım. bulduklarım da pahalıydı.

bende oturdum kendı programımı kendım yazdım. bu esnada da küçük alımlar, deneme atışları yaptım. 3-5, 300-500 kazandım.Allah bereket versin.devam da etmeyi düşünüyorum. bardak doluyor dolunca çok büyük kazanıcam hissediyorum:)

bi arkadaş girme demişti. yanıldı.

"remzi" ne "mufitsozen" gir dedi. ama uyanık ol dedi. haklı çıktılar.

"OG" altına yatır paranı dedi, girmedim yanlış ettim.(Altının bu düşük haliyle bile, 3 sene önce 6 bin TL'm şuan 25bin TL)-->eğer girmiş olsaydım..

"erkan614" program konusunu merak etmiş. programı kendim yazdım. ve bu programı da ayrıca satıyorum. 3-5 satıs da oluyor.daha cok yeni. kısmet artık..

sektöre yeni girecek arkadaslara birkac da öneride bulunayım:

teknik analizleri filan bosverin.temel analize yönelin.(spekülatif senetlerde  temel analiz çok bi işe yaramaz) acın finans okuyun biraz. sonra acın mali tabloları inceleyin yorumlar yapın. sorun soruşturun. ve önce sektöre sonra senete yatırım yapın. ve biraz da sabır. sonra yavas yavas kazanacak, kazandıkca neşe duyacaksınız.

Bu da programımın linki, nacizane:

http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/borsa-hisse-senedi-mali-analiz-programi-v2-5-124801294

LukeSkywalker

erkan614

Alıntı yapılan: erkan614
borsada kazanmak istiyorsanız sanal borsa ile 1 yılı aşkın süre iştigal etmeniz gerekir adındanda anlaşıldığı gibi insanları gerçek borsaya çekmek için hazırlanmış bir tuzaktır ama borsanın nasıl işlediğini veya nasıl kazanılacağını ordan görürsünüz.
tavsiyem 1 sene boyunca sanal borsa oynayın buarada paranızı eylül-ekim gibi altına çevirip bakleyin. önümüzdeki haziran da eğer kendinize güvenirseniz paranızı altından çekip borsaya yatırın. 2014 krizine girmeden de paranızı çekin yoksa hepsini kaybedersiniz

2014 de kıriz olacak demiştim kimler bu kirizden etkilendi
ben şahsen ilk üç ayı iyi atlattım hatta dolardan dolayı kar bile ettim ama sonraki aylarda satışlar aşırı durdu şu aralar biraz kıpırdanmalar var okadar
ve altın beklentim kadar yükselmedi

muhittin_kaplan

kimlenbu

Selamlar hocam bir kaç sorum olacaktı,

verileri hangi siteden çekiyorsunuz, veri çektiğiniz site yapısını değiştirirse (muhtemelen string parse ile veri çekiyorsunuz) programın veri alması sıkıntıya uğrayacak mı ? Ya da veri ayrıştırma sırasında hata oluşursa program çakılıyor mu ?

Bir de c#,c++ veya vb.net ile yazılmış proje, formun ikonunu değiştirseydiniz keşke, standart ikon kalmış.

zamzam23

resimler biraz eski kaldı. onları değiştireceğim. iconu filan değiştirdim zira visual studio da acık kalmıs resımlerde :)

site içeriğini değiştirrise program tabiki çöküyor. ancak 1 günde toparlıyorum. satısa yenı cıkardım ama programı uzun zamandır kullanıyorum. 1 kere geldi başıma böle bişi. güncellemelerle desteklıyorum programı.çok sorun olmuyor.

tek bir şu siteden cekıyorum desem dogru olmaz. birçok siteden bircok verı alıyorum.harmanlayıp sunuyorum. progrmın tamamen acılması ve ıstedıgınız seneti ekrana getırmesı 5sn-10sn gibi bişi sürüyor dolayısıyla.

kimlenbu

Ben de zamanında bir kaç download sitesi ve oyun sitesi için bot yazmıştım, oradan biliyorum sıkıntıyı, yapı değişince program sapıtıyor haliyle.

Benim önerim verileri çeken programı ayrıca yazın, verileri çeksin, kendi serverınıza düzenli bir şekilde atsın. Bu sayede müşteri her değişiklikte programını güncellemek zorunda kalmaz, sadece siz kendi veri çekme programınızı düzeltirsiniz, müşterinin verileri kendi serverınızda düzenli bir şekilde durur.

Bir kaç kullanıcı satın alınca sıkıntı değil ama olur da tutulursa soluk alacak vakit bulamazsınız müşterilerle uğraşmaktan :)

zamzam23

aspcibertan

Forex botları için özel yarışmalar oluyor, Ruslar genelde bu yarışmalarda birinci oluyor. Otomatik alım satım yazılımları vs vs...

Yazılımı incelemedim ancak nacizane düşüncem +-%5 değişimlerde al/sat için alarm vermeli. Borsa biraz açgözlüdür, herkes çok kazanmak isterken kaybediyor zaten :)

demircan

borsaya  girmeyi bir ara bende çok araştırdım ama kimse tavsiye etmedi borsa değil ama devlet tahvili almayı tavsiye etti birisi ama o nasıl oluyor pek bilmiyorum ...
Direnç kızarsa kondansatörün tepesi atarmiş..

zamzam23

programın ilk hali tam da bunun üzerine kuruluydu. hatta yüzdesini kullanıcı belirliyordu. ama şöyle bi sıkıntı oldu. neye göre alım vericek. o kadar cok parametre var ki. sadece fiyata göre alarm kurarsak olmuyor olmaz. çok sebep var. programla herşeyi görselleştirip yorumlama kolay hale geliyor. tabi temel finans bilgisi şart

mesaj birleştirme:: 19 Ağustos 2014, 14:25:38

Alıntı yapılan: demircan - 19 Ağustos 2014, 14:22:16
borsaya  girmeyi bir ara bende çok araştırdım ama kimse tavsiye etmedi borsa değil ama devlet tahvili almayı tavsiye etti birisi ama o nasıl oluyor pek bilmiyorum ...

devlet tahvilini hiç arastırmadım. zaten hisse senedi işine elim titreyerek girdim helal haram olaylarından dolayı. tahvil işine hiç sıcak bakamam.hisse senedi daha cok bakkala manava ortak olmak gibi.kaybetmede var kazanmak da.

aspcibertan

O yüzden de Rusların forex botlarının mantalitesinden yola çıkılabilir. Zamanla öğrenme var çünkü o yazılımlarda.

Alım satım bilgisi için de aldığı gün bilgisi, kaçtan aldığı ve x günde ne kadar kazandığı/kaybettiğinin kaydını tutup basit bir ön çıkarım yapılabilir diye düşünüyorum.

remzi

Zamzam23 hangi hisseyi(leri) al sat yapıyorsun?
Bende 1 spor birde sanayi hissesi vardı. spordan 1 senede zor kurtuldum.(maliyetine)
sanayi hissesi duruyor. Güzel bir hisse. onu bekliycem. 22 ağustosa dikkat yalnız.

zamzam23

remzi

450 firmanın 20ye yakınını takip ediyorum. mali tablolarından, grafiklerden ne denli düzgün iş yaptıkları apaçık belli olan şirketler bunlar.

ben kozal aldım. baya düştü bir ara.yükseldi sattım. kâr da dağıttı onu da aldım. bereket versin. o şirkette yine düzgün firmalardan biridir. maliyetleri baya düşük. bu ara altın fıyatlarından dolayı az kâr ediyorlar ama hala cok düşüklerde. alınıp beklenebilir. altın artarsa ki artar, bu firma da kazanır.

aslında şirketin kâr etmesi yetmez, kazandıgını paylasan bir firma olması onemli. kimi şirketler var bakıyorsunuz. ciro almış başını gitmiş ama kâr etmiyor. ettiği kârı da yatırım yapıcam diye dağıtmıyor. düpedüz hikaye.soygun.

zerog26

hocam elinize saglik bu isi uzun zamandir yapan ben daha onceleri sizin gibi harmanlama demeyeyimde degisik kaynaklardan exele cektigim veriler ile takip ediyordum borsayi.... ama gunluk hatta bazen saatlik alim ve satimlarda cok etkili olmuyor... tavsiyem programiniza hisse tarama ozelligi ekleyin metastock kullaniyorum ben farkli grafiklerin kesismesi sonucuna gore al yada sat sinyali ureten formuller yardimi ile hisse tarama modulu eklerseniz cikan hisselerin analizinde daha kolay olur ...