Bundan tam 3 yıl önceydi.. Borsaya giriyorum demiştim. Girdim..

Başlatan zamzam23, 19 Ağustos 2014, 12:46:22

remzi

Alıntı yapılan: zamzam23 - 20 Ağustos 2014, 19:16:34
3 yılda 5-6 kez aldım sattım ortalama vadem 6 ay. 10bin ile girmiştim şuan 13 bin. Birkaç kez de kar dagıttılar onu saymıyorum onları çektim yedim :) yüzde 30larda

Sen benden iyi kazanmışsın...

LukeSkywalker

İşi bilmediğinden midir nedir, bizim yan komşu sıfır aldığı arabasını sattı, kendi oturduğu evde kiracı konumuna düştü, kamuda yöneticiydi emekli olup ikramiyeyi batırdı şimdi küçümsediğimden değil ama belediyenin taşeron firmasında  park ve bahçelerde, refüjlerde sulama işini yapıyor. Eşi çalışmıyordu yıllardır hatta sanırım hiç çalışmamış daha önce, şimdi gündelik temizliğe gidiyor. Emekliliğin tadını çıkaracağı sırada türlü sıkıntılar çekiyor. 

Ben önümde böyle bir örnek varken cesaret edemiyorum bir türlü bu işlere. Bir kereseinde bende altından kâr ederken bir kaç saat içerisinde 4000 TL kaybettim. Neyseki kârımdan gitti bu para. Sonra bıraktım bu işleri. Şimdi sağlamcıyım. Klasik memur zihniyeti.

zamzam23

remzi

Aslında en iyisi temettü hisselerine girmek.
zamzam usta işyat ve jants için sizin program ne diyor?

zamzam23

3bin az olabilir ama 10 bin de 3 bin çok paradır.

mesaj birleştirme:: 20 Ağustos 2014, 22:19:10

Remzi hocam, şuan şehir dışındayım. Döndüğümde demo hesap açarım kendiniz istediğiniz senedi incelersiniz.daha faydalı olur

LukeSkywalker

Üstad vadeli hesap açsanız 10000 TL 3000 TL faiz getirirdi zaten. Ama ben faize bulaşmam derseniz orası ayrı tabiki.

OG

Borsada, küçük yatırımcılar genelde büyük oyuncuların somurduğu pozisyonlarda kalıyor.

Bazı küçük yatırımcıların büyük abileri olabiliyor, büyük abiler içerde olup bitenleri / olup bitecekleri bildiğinden o kardeşine verdiği küçük tiyolarla kendi çapına göre kazandırabiliyor.

Ama sonuçta uzun vadeli yatırımların dışındakilerin geneli oyun.  3 senede 3000TL için o heyecana değermi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

zamzam23

Bu işin haram olduğunu düşünsem asla yapmazdım zira dediğiniz şekilde daha kolay kazanabilirdim bunun ben de farkındayım.

Param bu kadardı bu kadar kazandım. Belki ilerde daha çok param olur daha çok kazanırım.

mesaj birleştirme:: 20 Ağustos 2014, 22:31:43

Bundan 30 sene önce borsaya giricem demiştim. Girdim.. :)

Allah ömür verirse bu başlığıda görrüz burda.

t2

10binliraya mazot alıp, 3sene bekleseydik ne kadar kazanırdık?

t2

Yükte hafif pahada ağır şey alıp saklamalı.

zamzam23

Ben sana bunu hesaplardım ama terbiyem müsade etmez. Kendine dalga geçecek başka konu bul

t2

dalga geçmiyorum. akaryakıt fiyatları sürekli arttığı için aklıma geldi.

restore

mazotun  kesafet diye bi degeri vardı sanırım.  bio dizel yapsak ?

Mucit23

Bundan 3 yıl önce ocak 2011 de mazot fiyatı 3.31TL imiş.

10000 TL'ye 3021 litre civarı mazot alabiliriz.

Şimdiki fiyatı ise 4,42 Civarı, Litre başına karımız 1,11TL

3021 Litre mazot ile 3021x1,11'den 3353 TL Kar yapar.  ;D

Bu çok daha karlı En azından uğraşmak gerekmiyor.

demircan

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 20 Ağustos 2014, 21:04:56
İşi bilmediğinden midir nedir, bizim yan komşu sıfır aldığı arabasını sattı, kendi oturduğu evde kiracı konumuna düştü, kamuda yöneticiydi emekli olup ikramiyeyi batırdı şimdi küçümsediğimden değil ama belediyenin taşeron firmasında  park ve bahçelerde, refüjlerde sulama işini yapıyor. Eşi çalışmıyordu yıllardır hatta sanırım hiç çalışmamış daha önce, şimdi gündelik temizliğe gidiyor. Emekliliğin tadını çıkaracağı sırada türlü sıkıntılar çekiyor. 

Ben önümde böyle bir örnek varken cesaret edemiyorum bir türlü bu işlere. Bir kereseinde bende altından kâr ederken bir kaç saat içerisinde 4000 TL kaybettim. Neyseki kârımdan gitti bu para. Sonra bıraktım bu işleri. Şimdi sağlamcıyım. Klasik memur zihniyeti.

aynen  katılıyorum bunun örnekleri çok ülkemizde  kumar gibi bişey bu da ya batarsın ya çıkarsın hesabı ...
Direnç kızarsa kondansatörün tepesi atarmiş..