Bundan tam 3 yıl önceydi.. Borsaya giriyorum demiştim. Girdim..

Başlatan zamzam23, 19 Ağustos 2014, 12:46:22

remzi

programınız al sat sinyali mi veriyor?
10 emirden kaçı tutuyor kaçı başarısız?

Yuunus

"zamzam23" otomatik alım satım eğerki veriler real time alınmıyorsa hikaye olur biraz çünki senet düştükten 15 dk sonra haberininiz olur ,bu verileri anlık almak istiyorsanızki zaten yıllık 200-300 TL ye dağıtan şirketler var matrik ve foreks. Foreksi bilmiyorum ama matriksin zaten 15 dk gecikmeli yazılımı var jvmatriks; hesap açtırdığınız aracı kurum bunu size zaten ücretsiz veriyor. ayrıca kozalin düşme sebebi de malum yapiyla olan ilişkisi ve hukumetin madeni kapatmak için yaptiği baskidir.

zamzam23

digiman, kısa vadeli alım yapma taraftarı değilim. anlık verilere ihtiyac yok şu aşamada.

remzi,
Program şirketin mali yapısı hakkında o ana kadarki olan verileri grafik halinde, yorumlaması daha kolay hale getiriyor. program al sat vermiyor. veremiyor çünkü birçok parametresi var bunun. ama üzerinde çalışılabilir.

bazısı diyebilir ki mali tablolar hikaye. hisse cıkarsa alırım cıkmazsa almam. bu da bi görüş tabi. ama mali yapı aslında cok sey anlatır. daha ayakları yere basar şekilde alım satmak isteyenler için faydalı.

elm

merhaba beyler
aklından borsa yada forex'te tasarruflarını değerlendirmek istemeyen yoktur heralde kulağa çok hoş geliyorda,denemek isteyen arkadaşlar varsa kendini geliştirmeden en azından şu kitapları okumadan işe başlamasın ayrıca brokerlara dikkat edin kumarda ne olursa olsun masa kazanır dikkat edin çakallara, bunun için önerceğim film wallstreet wolf, ayrıca sistem kurmalı ve duygusuz yatırımcı olmalısınız çelik gibi sinirler asla disiplinden vaz geçmeyen bir portföy ama bu yollardan para kazananlar çok nadirdir yüksek risk içerir ve kitap listeleri okunmadan asla bu işi girişmemeli.

1-ali perşembe - teknik analizmi dedin hadi canım sende (1,2,3,4)  kitabında kendisi  eğitimden para kazandığını ifade ediyor 4.ciltinde.
2-borsa sihirbazları
3-bir borsa spekülatörünün anıları
4-trend takipçisi michael w.covel
5-para palas
6-şeytan sofrası   spekülasyon tarihi
7-duygusuz yatırımcı

t2

Alıntı yapılan: zamzam23 - 19 Ağustos 2014, 22:33:08
..program al sat vermiyor. veremiyor çünkü birçok parametresi var bunun. ama üzerinde çalışılabilir.
Teknik kısmını bilmem, Programın 99TL olması imaj açısından pek birşey yapmadığı yapamadığı izlenimini vermiş. 

Program gerçekten işe yarıyor olabilir. Tavsiyem o ki bir iki ufak değişiklik ekleyerek, yeni sürüm çıksın.  lisans fiyatını da 1000 TL yapınız. Zamanla istatistik veriler toplanacak analiz kalitesi artacak, fiyat 3-5 hatta 25 bin olarak  artabilir. yakışır.  kaybedecek bir şeyyok. lütfen deneyiniz.  (belki bu sayede borsadan daha fazla kazanabilirsiniz ) Altın yumurtlayan tavuk fiyatı belirlenecek.  Benzer programlar var mı ? onların fiyatına da bakmak gerek.

zerog26

Alıntı yapılan: gerbay - 20 Ağustos 2014, 01:01:49
@t2,

Sen 25 bin i ver ben sana istedigin programi yazayim

borsa icin bu tip programlari yazmk kolay gibi gozuksede borsa platformu anlik veri vermediginiz surece istediginiz programi nasil yazarsaniz yazin talep gelmez... ayriyetten grafik analizinin yani sira grafik formulleri grilebilen bi platform olmasi gerekli anlik verileri saglayan sunuculara odenen miktarlarda aylik bazda olup cok yuksek maliyettedir....hocamin programi ilk etapta ucretsiz yayinlayip gelen taleplere gore sekillendirmesi programinin duyulmasi acisindan daha yararli olur ... 5 yildan beri yonettigimiz borsa sitesinde seve seve tanitimida yapabilirim uzun zamandan beri borsa ile ic iceyim 2 tane borsa platformu kullandim ve halada kullaniyorum.. bankaninda canli derinlik izlemesinee her ay 76 tl oduyorum mesela 5 kademe icin .... onemli olan canli verileri programa yavas yavas adapte ederek kullanici sayisini arttirarak kademeli olarak fiyat konulmali ornek: bu haliyle freee ama hisse bulma modulu ekleyip bunun icin satin aliniz daha sonra canli veriler eklenip bunun icin aylik ucret budur denmeli ....

mesaj birleştirme:: 20 Ağustos 2014, 02:31:07

son bir ornek gecikmeli verileri google finanstan exele aktarabiliyoruz ama sonucta baska kisilere sitelere gebe kaliyorsunuz  programa bunlari ya sunucudan yada farkli bir kaynaktan gondermeniz gerekli daha onceden sadece dusunce asamasinda kalan fikrimi ileteyim televiyonlarin teletex bilgileri vardir ... trt 2 den gecikmeli borsa verileri yayinlaniyor anlik dolar euro ve altin bilgiside veriliyor bu verileri isleyecek donanim ve yazilim cikarabilirseniz isiniz daha kolay olur daha once bunun uzerin kaynak bulmustum eski tvlerin teletext entegresi kullanilarak kanal yayiniyla gelen txt bilgiisini okuyan proje gormustum nette kisacasi programiniza ucretsiz veri destegi hallolmus olur burda bu isi halledebilecek kapasitede insanlar var,,,

zamzam23

Bir ürün piyasaya sürülürken onun fiyatını belirleyen bir sürü faktör var. rakipler, ürünün özellikleri, hedef kitlenin beklentileri vs.

Amaa yüksek oranda al sat dogruluguyla çalısan bir program için 25bin de az olur. Fakat bunu yapmak kolay değil çünkü bir sürü değişken var ve Bunların bir kısmı firma içi dinamiklere bağlıyken bir kısmı dış çevreye bağlıdır.ölçmek kolay değil. Ama dediğim gibi üzerinde çalısılabilir. olmayacak şey değil.

Zerog26, forum tarzı bişimi sizin yönettiğiniz site?

Icarus

Kitap : "Günde sadece 1 saat çalışarak nasıl zengin oldum ?"
1. Sayfa "Günde sadece 1 saat çalışarak nasıl zengin olunur adlı bir kitap yazın"

mihri

Alıntı yapılan: Icarus - 20 Ağustos 2014, 07:58:28
Kitap : "Günde sadece 1 saat çalışarak nasıl zengin oldum ?"
1. Sayfa "Günde sadece 1 saat çalışarak nasıl zengin olunur adlı bir kitap yazın"

:)
"Eppur si muove!"

zerog26

Evet hocam forum sitesi 4-5 sene once bi abimiz siteyi kurdu paylasim amacli daha sonralari BIST istanbul danismanlik sertifikasi olmayanlarin hisse onermesi ile ilgili kanun cikardi bilirsiniz belki de bu sebepten dolayi sitenin 1 basliginda aylik ucret karsiligi liste yayinlamaya basladik ha bunuda sadece sitenin masraflari cikmasi icin yapildi.... yayinlanan listenin baslagictan bu yana kazanci kaybettikleri yuzdesel olarak hepsini gosteriyoruz vede kisa -orta-uzun vade seklinde hisseler yayinliyor hocalarimiz...

Maxim

yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, tebrikler.
fakat buraya yazarmısınız 3 yılda cepte ne kadar para birikti borsada?
benim merak ettiğim bu dur..

oyaz

Alıntı Yapyediğiniz içtiğiniz sizin olsun, tebrikler.
fakat buraya yazarmısınız 3 yılda cepte ne kadar para birikti borsada?
benim merak ettiğim bu dur..

bende merak ettim...
Become a learning machine...

t2

3 yılda sermayeyi %.. artırdım. gibi bir ifade olsa,  "arkadaş borsaya girmekle iyi yapmış" desek.

zamzam23

3 yılda 5-6 kez aldım sattım ortalama vadem 6 ay. 10bin ile girmiştim şuan 13 bin. Birkaç kez de kar dagıttılar onu saymıyorum onları çektim yedim :) yüzde 30larda

Maxim