Pcduino-Raspberry pi-Banana pi

Başlatan SERRO EFE, 21 Ağustos 2014, 15:43:48

SERRO EFE

Bir proje için başlıktada görüldüğü üzere bu 3 karttan birini seçmem gerek.(raspi ye yakınım)
1- Bu kartların kullanımında ticari olarak bir engel varmıdır.
2- Hangisi uzun soluklu bir kart olur 1-2 sene sonra açıkta kalmak istemem. (bu ürün üretilmiyo şeklinde ki açıklamalar gibi)
3- Hangi kart performans olarak daha tatmin edici.
Pcduino kullandım genel anlamda işimi görecek performasta. Basit anlamda görüntü işleyeceğim python-opencv ile birlikte

MC_Skywalker

yanlış hatırlamıyorsom Raspberry-Pi yi ticari projelerinizde kullanamıyorsunuz kısıtlama var.  detaylar ---> http://www.raspberrypi.org/trademark-rules/

engerex

Eğer rasppi de ticari lisans problemi var ise hardkernelde aynı yongası sahip ürün var.  Rasppi ile tam uyumlu olmalı.
Çok daha performanslı bir şeyler arıyorsan yine hardkernelde exynos yongalı ürün çeşitleri var. Performans olarak daha iyisini bulabileceğini sanmıyorum.

MC_Skywalker

BananaPi  ye Raspberry-Pi için hazırlanan linux dağıtımını kullana biliyor.

detay www.bananapi.com

SERRO EFE

@MC_Skywalker daha performanslı bişey lazım olmayacak gibi ama Exynos performans olarak çok başarılı duruyor.
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Hardkernelden ODROID-W ürününü kullanmayı planlıyorum.

sadogan

Ne tip bir ekran kullanmayı düşünüyorsunuz.
Hazır pc mönitörleri haricinde önerebilceğiniz tft lcdler varmıdır.

SERRO EFE

Bu projede herhangibir görsel arayüz yok o yüzden öyle bir arayış içersine girmedim.Ama bikaç projede ekran amaçlı usb ethernet ile tablet kullandım şimdilik çalışıyorlar :)

muhendisbey

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 21 Ağustos 2014, 16:01:28
yanlış hatırlamıyorsom Raspberry-Pi yi ticari projelerinizde kullanamıyorsunuz kısıtlama var.  detaylar ---> http://www.raspberrypi.org/trademark-rules/
Okuduğum kadarıyla ürün için değil, sadece ismi ve logosu için yazmışlar. Kaçırmış olabilirim, sadece göz attım.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.