Patates Malzeme Dikkat!!!

Başlatan oyaz, 22 Ağustos 2014, 11:00:41

oyaz

Sahte malzeme olayı daha önce de konuşulmuştu forumda. Şimdi de benim başıma geldi.

Sürekli SMD DIP Switch aldığım yerden yine malzeme alarak üretime verdim.

Fakat bu seferki üretimde, üretici firma malzemenin 230-240 derece sıcaklıktaki fırından çıkınca eridiğini, malzemenin birbirine yapıştığını söyledi.

Aşağıda resmi mevcut.

Durum böyle olunca üretim aksadı. Teslim süresi gecikecek vs. bir sürü aksilik.

Switchleri Karaköydeki bir firmadan alıyorum, böyle olması firmaya olan güvenimi sarstı.

Sağlam, sahte olmayan SMD DIP Switch alabileceğim bir yer önerebilir misiniz?

Become a learning machine...

skara1214

öneririm würth elektronik, pahalıdır ama başın hiç mi hiç ağrımaz. Türkiyede satış elemanıda var ilgilenirseniz özelden numarasını atarım
http://www.we-online.com/web/en/wuerth_elektronik/start.php
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

oyaz

Hocam linki inceledim, istediğim ürün var. Haklısınız biraz daha para verip bu tür malzemelerde sağlam olanı tercih etmek gerekiyor. Satışçı arkadaşın iletişim bilgilerini mesaj atabilir misiniz?

aspcibertan

oyaz

Direk burada firma ismi verip firmayı kötülemiyim. Zaten onda yoktu bu malzeme Karaköy piyasasından buldu.

Maxim

birşey sorabilirmiyim?
hangi marka dip switch 240 derece fırında bozulmadan durabiliyor?

oyaz

Hocam ilk defa ürettirmiyoruz daha önceki üretimlerde böyle bir sorun olmamıştı. Derecesi yanlış olabilir belki de, bana gönderdiği dökümanda öyle yazıyordu.

Acaba dizgicinin bir hatası oluyor olabilir mi?  SMD üretimde Reflow soldering sıcaklığı ne olmalı sizce, bilen var mı ?

ferdem

http://katalog.we-online.de/em/datasheet/4181172709xx.pdf linkinde
Soldering information kısmında
>Wave soldering 260°C 10sec. max
>Hand soldering with 30W or under at 350°C for 3 sec. max or at 270°C for 5 sec max
olarak belirtilmiş ama fırında 240 derecede ne kadar dayanır...

oyaz

Üretici ile görüştüm hep aynı yaptığımız işlem diyor, kesin malzeme sahte.

patasana

fırında sıcaklık yükseldiyse malzeme zara görmüş olabilir. Dizgi firmasına aynı ürünle gidip iddia ettikleri 240 derecede fırından malzemenin gecmesini isteyin. Fırın sıcaklıgı 270derece civarındadır normalde.