3,buçuk Dolara Wifi modülü ESP8266 ve örnek uygulama linki.

Başlatan RaMu, 18 Eylül 2014, 06:37:02

Karamel

hocam jenerik girisiniz cok guzel olmus. :) bunlari hangi programlarla yapiyorsunuz?

Recep METE

Alıntı yapılan: FxDev - 11 Ocak 2015, 23:06:39
Arkadaşlar merhabalar.
Burada ESP8266 ve yaptığım program ile ilgili bir anlatım yaptım.
Umarım faydalı olur.

Bunun yanında bu video ile birlikte youtube kanalımı da açtım. Introsunu aşağıda izleyebilir takip edebilirsiniz.
Kolay gelsin.

Dip not: Gripten sesim kötü çıkmışsa şimdiden verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.

http://www.youtube.com/watch?v=13oUT1nhR08#ws

Hocam on numara olmuş. Devamını bekliyorum. Emeğine sağlık.

printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

hoguz

Selamlar,

ESP-05 modeline nasıl firmware yüklenir bilen varmı ? arkadaşlar

FxDev

Herhangi bir GPIO0 pini dışarı çıkılmamış gözüküyor. O yüzden yükleyemezsiniz. Dıştan müdahale etmeniz gerek.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

Recep METE

Bu modulle evdeki modemden mi baglaniyorum. Bir açıklaması nı yapar misiniz?
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

veliusta

Alıntı yapılan: veliusta - 11 Ocak 2015, 08:46:49
Başlığı Değiştirin isterseniz. Fiyatı 3 Dolara düştü.

2.5 Dolara düştü fiyatı.

elektronik

Alıntı yapılan: veliusta - 11 Ocak 2015, 08:46:49
Başlığı Değiştirin isterseniz. Fiyatı 3 Dolara düştü.

Alıntı yapılan: veliusta - 01 Şubat 2015, 09:37:50
2.5 Dolara düştü fiyatı.

başlığı sürekli değiştirmek gerekecek :)

RaMu

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

RaMu

Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

elektronik

demekki bu modüller test edilmiyor. yani başka sorunlarda çıkabilir. sipariş verirken birden çok vermek lazım.

normalde bir ürün bozuksa satışlar azarlır bu durumda bozuk olması daha çok satışına neden olacak.

pink

FxDev hocamın ESP8266 ile haberleşme için yazdığı programla modemi çalıştırdım.TCP/IP client kısmında sorun çıkmadı.Server kısmında aldığı IP nosunun 1234 portunu açamıyor ve aldığım mesaj ;
AT+CIPSTA?

+CIPSTA:"192.168.1.37"

OK
AT+CIPSERVER=1,1234

no change

modeme girip 192.168.1.37 nolu adresin 1234 portunu açmalımıyım,yoksa esp AT+CHIPSERVER komutu ile aldığı IP in portunu kendisimi açıyor.

Sorun halloldu,port bir kere açmak yeterli oluyormuş,ikinci defa port aç dersek no change diyor.

onursaygan

Arkadaşlar öncelikle merhaba,
Bizim ESP8266 wifi modülü ile arduino megaya bağlanıp pc den arabayı kontrol etmek gibi bi projemiz var. Bu sayfadaki bütün bilgileri okudum yazdığınız herşeyi yaptım modülüm internete bağlanıyo siteye bağlanıp hava durumunu kontrol edebiliyo ancak ben bunu arduinoya bi türlü bağlayamadım ne yaptıysam olmadı bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

mehmet

Herhangi bir seri bağlantı programı ile bağlandığınızda
<Enter> yerine <Crtl-M><Ctrl-J> tuş kombinasyonu
kullanılırsa daha iyi oluyor.
Özellikle hava durumu alınırken "\r" ve "\n" yerine
ne yazmak gerektiğini düşünmeye gerek kalmıyor...

NTP için ek firmware yükledim. Saat alımı da sorunsuz
bu şekilde...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

trgtylcnky

Alıntı yapılan: onursaygan - 04 Mart 2015, 19:52:37
Arkadaşlar öncelikle merhaba,
Bizim ESP8266 wifi modülü ile arduino megaya bağlanıp pc den arabayı kontrol etmek gibi bi projemiz var. Bu sayfadaki bütün bilgileri okudum yazdığınız herşeyi yaptım modülüm internete bağlanıyo siteye bağlanıp hava durumunu kontrol edebiliyo ancak ben bunu arduinoya bi türlü bağlayamadım ne yaptıysam olmadı bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Modülü nasıl çalıştırıyorsunuz yani nereye bağlı?