Outlook'u facebook gibi kullanabilir miyiz?

Başlatan zamzam23, 18 Eylül 2014, 09:59:58

zamzam23

Yapmak istediğim özetle şu: Sahadaki personelden geri dönüşümlü bir bilgi havuzu oluşturmak. Bunu da günde 5bin defa kullandığımız outlook üzerinden yapmak istiyorum.

Kafamdaki sistem şu: hani bir kişi facebook'a girip durum paylaşınca, ekli arkadaşları bu durumu girip görüyor yorum yapıyor vs,

Aynı şekilde bir personel outlook a girip facebooktaki gibi mesajını bırakıp çıkacak. Outlook'a giren ve ekli olan herkese bu mesaj düşecek. Ama mail atıp göndermek tarzının dışında, facebook gibi olsun istiyorum ama bunu outlookta yapmak istiyorum. Böyle birşey mümkün müdür?

barisertekin

Outlook'ta tek tek göndermek yerine bir email grubu oluşturup o gruba gönderim yapabilirsiniz.
Fakat yine aynı mail tek tek herkese gönderilecektir. Sadece gönderene kolaylık olacaktır.

Send an email message to a contact group

Sonuçta kimse kendi mailbox'ına düşmeyen maili göremez.

Ama şu an aklıma gelen daha iyi bir fikir;

Outlook'ta ikinci bir hesap eklenebiliyor. Herkes ikinci hesap olarak share@domain.com hesabını eklerse. Herkes paylaşmak istediğini bu adrese atar. Oldu da bitti :)

Ayrıntıları incelemek lazım.
* 1 kişi bu mail sildiğinden sunucudan da silinmemesi gerekiyor.
* Okundu yaparsa sunucuda okundu = true olmaması gerekiyor. (Sıkıntı olabilir)

patasana

Firmanın sitesi altında şifreli gözlenebilecek bloglar oluşturulur. Bu bloglara şifre ile girip okuma ve yazmalar yaptırılır. Herhalde 5-10 civarında blog sayfası ile bu iş çözülür.

muhittin_kaplan

Google docs kullanmistim bir ara. Bir hesap tablosu (excel) actim ve istegim kisilere duzenleme yada okuma yetkisi verdim. Girip baktilar.

muhittin_kaplan

zamzam23

aslında mail göndermek de olur ama düşünün ki 50 kişi var grupta. 50si birden bişi yazıcak. herkesin gelen kutusu allak bullak oluyor.

Ben istiyorum ki bir mail olsun. herkes yazsa dahi, aynı mail okunmamıs olsun gelen kutuma düşsün. maili açtığımda konuya yazılan tüm herseyi görebileyim.

şuanki durumda 50 kişi mail atınca 50 tane mail düşecek bana. ben öyle istemiyorum. mail kalabalıklığı olmasın. 50 kişi arasında Forumda konu açmak tarzı bişi çevirmek istiyorum outlook ortamında

mesaj birleştirme:: 18 Eylül 2014, 13:27:28

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Eylül 2014, 12:53:07
Google docs kullanmistim bir ara. Bir hesap tablosu (excel) actim ve istegim kisilere duzenleme yada okuma yetkisi verdim. Girip baktilar.

Excelde olur. isteyen girer bakar. ama nasıl kullanılır bunu outlooka nasıl adapte edebilirim.

Bilgi: bizim şirket maili gmail üzerinden çalısıyor. gmailden de giriş yapabiliyorum yani şirket mail hesabıma

aspcibertan

Google grupları daha uygun değil midir bu açıdan? Masaüstü program uygulaması da vardı bir ara Google'nin.

barisertekin

Alıntı YapBen istiyorum ki bir mail olsun. herkes yazsa dahi, aynı mail okunmamıs olsun gelen kutuma düşsün. maili açtığımda konuya yazılan tüm herseyi görebileyim.

SMTP(Simple Mail Transfer Protocol) çalışma prensibi istediğiniz şeyi desteklememektedir.

Bu işi arkadaşların belirttiği çözümlerden birini seçerek çözmelisiniz.

zamzam23

Alıntı yapılan: aspcibertan - 18 Eylül 2014, 13:28:30
Google grupları daha uygun değil midir bu açıdan? Masaüstü program uygulaması da vardı bir ara Google'nin.

outlook üzerinden yapamazsam, sahadaki personelin katılımını sağlayamam diye böle bişi düşündüm. hem kullanımı hem erişimi kolay olmalı

zamzam23

Sorun hala devam etmekte.

google drive'ın çeşitli araçlarını inceledim. Önerdiğiniz E-toblo(excel) var mesela. ama yine de tam istediğim şekilde değil. ( Birinin yazdıgını diğer kullanıcı rahatlıkla değiştirebiliyor.olmaz)

Farklı email hesapları ekletmek zor bir iş sahadaki personele. Hiç uğraşmazlar.

Facebook da grup olusturayım dedim ama bu sefer de resmiyetten tamamen uzaklasmış oluyoruz. ciddi bir iş yürütücem facebook bunun yeri değil.o secenek de olmadı..

yapmak istediğimi tekrar kısace özetleyeyim: outlook üzerinden forum tadında, birbirimize birşeyler yazıp yorum yapabileceğimiz ama gelen kutusunu da .çok meşgul etmeyecek bir yapı oluşturmak istiyorum. Klasik mail alıp gönderme yapmıyorum cunkü 50 kişi mail attıgında gelen kutusu allak bullak olur. istiyorum ki tek konu olsun, oraya mesaj geldikçe o aynı tek mail okunmadı olsun. maili açınca tüm yazılanlar orada gözüksün. hani forumda konu açıp, gelen cevapları okumak gibi..

ben araştırmaya devam ediyorum sizlerinde aklına bişi gelirse paylaşımlarınızı beklerim.