Kotalıya(6 GB) geçtim,İnternet Explorer mi Firefox mu?

Başlatan Andromeda, 19 Eylül 2014, 22:04:59

Andromeda

Örneğin IE de bulunan "geçici internet dosyaları" gibi bir ayar firefox da yok galiba...
aynı sayfaya geri döndüğümde firefox veri indiriyor sanırım.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

minicihazlar

Firefox'da da var, options menüsünden "Advanced" kısmında ki "Network" sekmesinde "Cached Web Cotent" kısmından ayarlanıyor. Varsayılan olarak 350mb cache'liyor ama arttırılabiliyor.

Andromeda

Tamam artırdım, 1000 mb yaptım..firefox otomatik olarak önbelleğe mi bakıyor?
mesela IE de bir ayar var;
"depolanan sayfaların daha yeni sürümlerini denetle" kısmından "asla " seçilirse , veri indirmiyor diye biliyorum..
başka seçenekleri de var..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

minicihazlar

Cache ile ilgili ayarları görmek için adres satırına "about:config" yazıp enter'a basınca açılan sayfadaki arama alanına "browser.cache" yazarsanız cache ile ilgili ayarlar gelir, ordan istediğiniz ayarı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Andromeda

Sağolun, ayarlar IE gibi değil..uzun video izlenmez ise 6GB yeter aslında ama sadece sayfa açmak bile MB düzeyinde veri indiriyor..
internet sayfaları eskisi gibi değil..

minicihazlar

Ben hep Firefox kullanıyorum, hatta öncesinde de Mozilla kullandım, daha da öncesinde Netscape. Bana IE hep soğuk ve  çoook yavaş geldi. Her zaman için IE sayfa açılması ve web teknolojileri desteği anlamında problemli olmuştur. Hep bug'lar yüzünde web programcıları IE'yi algılayıp ona göre kod yazmak zorunda kalmıştır. Tercih meselesi tabii ki.

veliusta

Tabikide Firefox. Ad-block ve Noscript eklentileri kullanırsan %60 Tasarruf yaparsın.

new_tab_homepage-0.4.3
noscript_security_suite-2.6.8.41-fx+sm+fn
adblock_plus-2.6.4-fx+an+sm+tb

Bu eklentileri kullanıyorum Tavsiye ederim.

Andromeda

Adblock u önceden de  kullanıyordum ..,ötekini bilmiyorum..
otomatik çalışan videoları nasıl önleyeceğim, özellikle gazete sayfalarında oluyor..

RaMu

Hocam firefox u bilniyorum belki daha iyidir ama
araştırıp opera ile bir kıyaslamanı öneririm,
operada turbo modu diye bir mod var,
bu modda internet sayfasını misal foto vs. daha düşük kalite ile süzgeçleyip alıyor,
sayfada öyle fakedilebilir kalite düşüklüğü olmuyor ama daha az veri çekerek aynı sayfayı göstermiş oluyor,
ben telefon üzrinden internet kullanırken opera kullanıyordum,
geçen sene 250 megabaty ile 1 ay boyunca video hariç (arasıra 1-2 dklık videolarda dahil edilebilir hesaba)
tüm internet araştırmalarımı yapıyor, maillere bakıyor, forumları geziyor,
örnek programları pdf. datasheetleri indiriyor çalışıyordum.
Ayrıca javascript vs. kısımlarınıda kapatmak çok faydalı oluyor.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Andromeda

Operadaki güzel bir özellikmiş..
ama cep telefonu ile PC nin aynı olmadığını söylemeliyim, PC daha çok veri çeker..

engerex

Karamel

hocam opera turbo yu konuda denemistim. gercekten cok iyi. bende firefox icin deneme yapmak istiyorum. tam olarak hangi eklentileri kurup hangi ozellikleri acmam gerekli?

RaMu

Alıntı yapılan: elek - 20 Eylül 2014, 08:27:47
Operadaki güzel bir özellikmiş..
ama cep telefonu ile PC nin aynı olmadığını söylemeliyim, PC daha çok veri çeker..

Pardon hocam belirtmeyi unutmuşum,
telefondaki interneti pcden kullanıyordum.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

veliusta

Operadaki Turbo özelliği Firefoxta da var. Eklenti olarak kuruyorsun. Resimleri %50-80 civarında sıkıştırıp gösteriyor. Eklentinin adını hatırlamıyorum.