usp/ppi kablo windows7 driverı

Başlatan frederic, 20 Eylül 2014, 11:23:05

frederic

Merhaba dostlar, s71200 ve s7300 programlarım genelde fakat bir iş için eski bir makinada bulunan s7200 içerisindeki programı çekmem gerekiyor. Usb ppi kablo buldum bir tane, usbye taktım otomatik yükledi. Sonra plc'den upload yapmaya çalıştığımda hedef bağlantı noktası bulunamadı diye uyarı verdi. Sonra araştırdım ve bu kablonun ayrı bir driverı olduğunu öğrendim. İnternetten indirdiğim bir kaç driver versiyon hatası verdi, elinde w7'de sorunsuz çalışan bir driver'ı olan varsa paylaşmasını rica ederim.

patasana

Bendeki kablonun driverı aşağıdaki linkte.

http://wch.cn/products.php?page=procontent&id=40
CH341SER.EXE dosyasını kullanıyorum.

frederic

Teşekkürler patasana, kurdum şimdi fakat bir şey değişmedi. Yalnız microwini her açtığımda kayıt defteri düzenleyicisinde değişiklik yapmasına izin veriyormusunuz diye bir uyarı çıkıyor ve her defasında evet diyorum. microwini yönetici olarak çalıştırdım, uyumluluk sorununu gider dedim fakat hep aynı. Sorunun kaynağında bu kayıt defteri sorunu olabilirmi acaba?

Hedef bağlantı noktasına ulaşılamıyor diyor yine upload yapmaya çalıştığımda.

mesaj birleştirme:: 20 Eylül 2014, 11:43:27

Kabloyu taktığımda aygıt yöneticisinden baktığımda "insan arabirim aygıtları" bölümünde usb giriş aygıtı olarak görünüyor kablo.

patasana

Sanırım driverı sadece pcye yüklemişsin ama o cihaz halen eski driverı ile sisteme tanınmaya devam ediyor.
Ben şimdi taktım kabloyu
"Ports"  altında  " USB-SERIAL CH340 (COM5") olarak gözüküyor.

Sendeki cihazın driverını update edip bu ch340 olarak göstermen gerek. İçerisindeki çip CH340 ise tabi bu dediğim olur. Cihazın arkasında veya kutusunda "jiacheng" yazıyormu ?

frederic

İlgin için teşekkürler patasana, yazmıyor maleseh bahsettiğin yazı. Kablo orjinal ve kodu 6ES7 901-3DB30-0XA0 .

Makina şu an arızalı ve yatıyor, siemens teknik servisede haftasonu olduğu için ulaşamıyorum. Bir an önce çözmem gerekiyor bu sorunu.

patasana

Kabloyu açıp hangi çip kullanılmış bakarsan doğru driver ı yükleyebilirsin.
Zaten doğru driver yüklü isede, ya kablo bozuk yada siz programdan ayarları yapamıyor olabilirsiniz.