Şarjlı matkap önerisi

Başlatan yilmaz_kk, 23 Eylül 2014, 12:33:48

yilmaz_kk

Arkadaşlar merhaba,
  Black&Decker CD961 Akülü Vidalama 9,6V  üründen aldım fakat aklımda soru işaretleri kaldı. Pilin Ni-Cd olması dolayısıyla kısa sürede ömrünü tamamlar mı sorusu oluştu kafamda. Bu cihazı kullanan ya da tavsiye verecek olacak arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Not : Matkabı ayda yılda bir kullanırım diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

djmalan

Ni-cd olması iyi işte ,kolay kolay bozulmaz.Bozulursada pil puntalama yapan yerler var orda yaptırırsın.Hangi şehirde olduğunu bilmiyorum ama,Ankarada (Konya sk.)Tünelsan yapıyor.

ercan_t

merhaba,

ni-cd pillerde hafıza etkisi vardır, yani pili sonuna kadar bitirmek zorundasınız bu nedenden dolayı yedek batarya bulundurursanız hiç bir problem yaşamazsınız,
pil sonuna kadar bitirip yedek bataryayı kullanın sonrada biden pili şarj edersiniz.(dönüşümlü) ama tek batarya sıkıntılı olur.

benim önerim li-on pilli olanından alın istediğiniz  şarj durumunda istediğiniz zaman şarj da bırakabilirsiniz.

kolay gelsin...

t2

Ni-cd olması iyi değil. 20 sene onceki teknoloji.
Bu pillerde hafiza etkisi oluyor tam bosalmadan dolmuyor.
uzun zaman önce galiba Ni-cd pil piyasadan kalkmıştı.

erhanmete

değiştirebilirsen li-on pilli olanlarla değiştir bence. özellikle ayda yılda bir kullanacaksan.

demircan

bosch un şarjlı vida sıkmalarıda  güzeldir çalılşmadğı zaman boşalmaz bataryası bitmez lion batarya teknolojisi var
Direnç kızarsa kondansatörün tepesi atarmiş..

POWER

kesinlikle imkanın varsa lion batarya ile değiştir.Ni-cd piller durduğu yerde boşalır.iş yerinde kullandığımız 2 adet şarjlı tornavida var.ikisininde bataryasını lion pillerle değiştirdim sorunsuz kullanıyoruz.bu arada şarj devresininde değişmesi gerektiğini hatırlatırım.
TB6BKG

elektronart

Çok dert etmenize gerek yok, ben de Bosch'un 12V luk orta sınıf GSR serisinden almıştım. 3 belki 4 yıl olmuştur. Çift batarya ile gelmişti. Hala gayet güzel kullanıyorum duvar bile deliyorum. Çok sık kullanmayacaksanız sizi uzun yıllar götürür. Pil değiştirmek de o kadar zor değil artık. Lionlar tabi ki daha iyi ama NiCd veya NiMh ler de B&D, Bosch, Makita gibi iyi bir markanın elinden çıkmışsa yolda bırakmaz. 9,6V güç bakımından sizi tatmin ediyorsa pili dert etmeyin.
Açık Elektronik