Heifer Mini Taşlama ve Gravür Seti 59 TL - BİM 26 Eylül

Başlatan Saruman, 23 Eylül 2014, 20:51:02

ayhani

Alıntı yapılan: EGE - 29 Eylül 2014, 15:20:18
Çöp demek yanlış olur o paraya bence çok iyi .

Bencede çöp demek yanlış, parasına göre bence çok iyi. Ha dremel kullanmadığım için ne kadar fark vardır bilemem. Ama aldım ilk yaptığım testlerde ürün bana yeterli geldi.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

t2

evet ben çöp dedim.

6 ay sonra buraya gelip mesaj yazın.

günde kaç saat kullandınız?
toplamda kaç saat kullandınız?
aralıksız durmadan en uzun kaç dakika çalıştırdınız?
mesela 1000 tane 100 delikli pcbyi elle deldiniz mi?

6 ay sonunda hangi parçalar sağlam kaldı?

elinizde daha iyisi varken kötüsüne niçin para verirsiniz?
kimisi motoru yetersiz demiş kimisi aksesuarları.  işte çöp!

ayhani

Alıntı yapılan: t2 - 29 Eylül 2014, 15:41:44
evet ben çöp dedim.

6 ay sonra buraya gelip mesaj yazın.

günde kaç saat kullandınız?
toplamda kaç saat kullandınız?
aralıksız durmadan en uzun kaç dakika çalıştırdınız?
mesela 1000 tane 100 delikli pcbyi elle deldiniz mi?

6 ay sonunda hangi parçalar sağlam kaldı?

elinizde daha iyisi varken kötüsüne niçin para verirsiniz?
kimisi motoru yetersiz demiş kimisi aksesuarları.  işte çöp!

T2 sizi bu aralar forumda gergin görüyorum.
Size çöp dediğiniz için kimse kızmadı. Kızsa da ne önemi var?

Bu ürünü alanların hiçbiri sanmıyorumki 1000 tane 100 delikli pcb delmek için almış olsun. Hem niye 1000 tane 100 delikli pcbyi elle deliyoruzki delimiyiz gider pcb firmasına bastırırız.
Sizin dediğinizi anlıyorum bu profesyonel kullanım için değil diyorsunuz. Fakat bu ürünü alanlar benim gibi arada standart dışı gelen siparişlerde kutuya klemens yuvası vs açmak için kullanacaktır. Benim gibiler için parasına göre çok iyi. Daha profesyonel işler için arayanlar tabiki 400-500 tl verip dremel vs. alır.

Recep METE

Arkadaşlar, bu marka için "elmas kesme diski" ni internet üzerinden alacağım bir site önerir misiniz,  lütfen. Çok acil lazım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

pea

Alıntı yapılan: semfero - 29 Eylül 2014, 15:59:32
Arkadaşlar, bu marka için "elmas kesme diski" ni internet üzerinden alacağım bir site önerir misiniz,  lütfen. Çok acil lazım.

Proxxon ve Dremel'in elmas diskleri 20-50TL arası.
PCB için istiyorsanız, silindir kutuların içindeki ince kesme diskleri iş görüyor. Elmas almanıza gerek yok.

t2

ayhani arkadaş, bende de bir motor var. buda ona benziyor. henüz yanmadı. 
fakat hassasiyeti pek yok. hız ayarı tamam. motor dönüyor fakat yalpalıyor. delik delecekken tutturmak zor oluyor. ucuz etin yahnisi böyle olur.1000 tane olmasa da icabında 10 tane pcbiyi delmek güzel olmaz mı?  ucuz diye alıyoruz.  sonra bir de iyisinden almak gerekiyor. İyisi varsa zaten bir de adisinden ucuz diye almak gerekmez.

Recep METE

Alıntı yapılan: pea - 29 Eylül 2014, 16:17:23
Proxxon ve Dremel'in elmas diskleri 20-50TL arası.
PCB için istiyorsanız, silindir kutuların içindeki ince kesme diskleri iş görüyor. Elmas almanıza gerek yok.

Teşekkür ederim arkadaşım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

learner

Alıntı yapılan: ayhani - 29 Eylül 2014, 15:51:03
T2 sizi bu aralar forumda gergin görüyorum.

Evet bende bir gerginlik fark ettim. @T2 umarım işler yolundadır.

muhendisbey

t2 kötü bir şey demiyor. Sadece ucuz diye alırsınız iki gün sonra elinizde kalır diyor. Haklı. Böyle bir cihaz alacaksanız gücünüzde yetiyorsa bir kerelik alacaksınız. Yoksa atsan atılmaz satsan satılmaz oluyor kalıyor öyle. Kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

OG

@t2'nin tarzı o, kısa öz.
@t2'nin tecrübeleri dikkate değerdir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ayhani

Alıntı yapılan: t2 - 29 Eylül 2014, 16:45:37
motor dönüyor fakat yalpalıyor. delik delecekken tutturmak zor oluyor.

PCB delmek için fazla kaba bence, ben eski düzen küçük dc motorla delmeye devam ederim.

kayatech

Bende bu hataya düşmüştüm. Önce çin malı bir rotary tool alıp daha sonra dremel almıştım.
İçinden çıkan takımlar gerçek manada vasat.

Hata dedim çünkü hesap ortada.

"Siz o ürünü 60 tl ye almadınız.  Siz aslında Dremel'i 60 TL daha pahalıya aldınız.."

Çünkü yarın bir gün bozulduğunda bir daha aynı ürünü alırmısınız ? alırsanız ne olur ? 60 TL olur 120 TL
Sonuçta yine kötü mal yine bozulacak.

Peki en baştan dremel alsa idiniz ne olurdu ? Sadece dremel'in parasını ödemiş olurdunuz.
Benim dremel ile deldiğim deliklerin hesabı yoktur.

Yalnız dremel'in sehpasını hiç beğenmedim.Keşke proxxon gibi metal yapsalardı.

OG

Taşlama, bıçak vs uçlarına falanda dikkat edin arkadaşlar.
Adi bir mal kolayca parçalanıp şaraplen gibi fırlar adamda kaş göz bırakmaz Allah muhafaza.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

learner

Sanki dremel hiç bozulmuyormuş gibi anlatıyorsunuz. Ayrıca 60tl 2 tane dremel tool alınabilir. Ekonomik bir yönü yok.

Ben dremel 3000 kullanıyorum. Öyle ağız suyu akıtacak bir nitelik göremiyorum.