İnfrared Led için boru distance

Başlatan sezgin05, 30 Eylül 2014, 08:40:11

sezgin05

Arkadaşlar 5 mm infrared ledin ışığını hemen yanındaki IR alıcıdan izole etmek için adetli miktarda boru distansa ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

X-Fi

http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

trinity

Neden endüstriyel ortam için üretilen hazır IR modüllerini kullanmıyorsunuz? Bu tarz uygulamalar sahada sık arıza verip müşteriyle sorun yaratıyor.

Melih1802

Alıntı yapılan: sezgin05 - 30 Eylül 2014, 08:40:11
Arkadaşlar 5 mm infrared ledin ışığını hemen yanındaki IR alıcıdan izole etmek için adetli miktarda boru distansa ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Isı ile daralan makoron kurtarırmı.

sezgin05

Alıntı yapılan: trinity - 30 Eylül 2014, 08:46:46
Neden endüstriyel ortam için üretilen hazır IR modüllerini kullanmıyorsunuz? Bu tarz uygulamalar sahada sık arıza verip müşteriyle sorun yaratıyor.

örneğin ?

mesaj birleştirme:: 30 Eylül 2014, 10:26:05

Bu üründen ilk etapta 500 adet yapılacak.Makaron gibi uğraştırıcı şeyler çözüm olmayabilir.

trinity

Schneider Retroreflective sensor ailesi ir ve laser tipleri var, içersinde alıcı ve verici optik olarak uyumlandırılmış ve kullanıma hazır endüstriyel muhafaza içersinde. yıllarca sorun çıkartmıyor. Her sene garantiden servis parça değiştirme masrafından kurtarıyor.

EGE

Şöyle yapın daralan makaronu 5mm led boyunun 2 katını kesin sonra led in olduğu yeri ısıtın  dikkat sadece led in olduğu yer ısıtılacak led in önü ısınmadığı için reflektör gibi geniş  ve uzun olacaktır  istediğiniz gibi kullanabilirsiniz ,

Yapmış olduğum projelerde hep böyle yapıyorum %100 netice alıyorum çalışmalarım ile sabittir.   

sezgin05

Schneider Retroreflective sensor  maliyet nedeniyle tercih edemiyorum.

kayatech

Alıntı yapılan: sezgin05 - 30 Eylül 2014, 11:05:59
Schneider Retroreflective sensor  maliyet nedeniyle tercih edemiyorum.

Ben de schneider ürünlerini kullanıyorum. Cisimden yansımalı.
Fiyatı; 107 TL listesi. %45 indirimi var. 60 TL ye gelir.

60 TL nin edeceği ise 30 $ civarıdır. Yani bence hiç üretmeye değmez.
Sadece bir ürün için dahi servis verseniz vereceğiniz servis 'in bedeli edeceğiniz karı geçecektir.

XUB5APANL2 (plastik kılıf) veya XUB5BPANL2 (Metal) seri kullanıyorum. Mesafeniz ne bilmiyorum ama bu ürün 1 mt ye kadar okuyabiliyor.

Eğer mesafe uzun ise ya reflektörlü yada karşılıklı kullanabilirsiniz.
Karşılıklı olanlar da 40mt ye kadar okuma yapabilirsiniz.
Okuma hızı yanlış hatırlamıyorsam 400 hz .