Quadcopter Yapmak

Başlatan _MeRKeZ_, 09 Ekim 2014, 21:55:07

_MeRKeZ_

Merhaba Arkadaşlar,

Bu yıl bitirme projesi olarak quadcopter yapacağız. Bu konuyla ilgili uzun zamandır araştırma yapıyorum. Birçok yazı okudum, soru sordum ancak hâlâ tatmin edici netlikte bir sonuç alamadım. Bilgisayara anlık görüntü aktaran bir quadcopter yapacağız. Kamera olarak da PZ0420 düşünüyoruz.

Buna uygun gövde, pervane ve motor olarak ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler

promate

Gökhan BEKEN

Gyro'yu hallettiniz mi, bence bu projenin en önemli kısmı gyro'dur. Bir gyro'yu hatasız kullanabilmeyi öğrenmek ise aylar alıyor.
Test için opengl ile çalışmanızı öneririm.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Eski Klasör

Daha Lcd'den görüntü alamasamda. :D
Bir ara sadece bir bakmıştım PID hesaplamaları ESCler için Pwm kalman filtresi. Video aktarım için kit hazır varda sıfırdan yapacağınızı umaraktan iletişim ve kumanda...
İnternette acık kaynak kodlu quadcopterler vardı onları inceleyip içerisinden örnekler alabilirsiniz.

mcn

BEn olsam hazır bir tane alırım öncelikle ve sıra ile parçalarını değiştirip, benim yaptığım değişikliklerin nasıl etki ettiğini görerek her bir parça için tecrübe edinirim.
Aynısını yapmaya çalışırım, kopyalarım. Eğer ki hava araçları ve kontrol sistemleri ile tecrübeniz yoksa bu şekilde tersine mühendislik ile başlayın derim.
Gerekli tecrübeleri edindikten sonra kendi tasarımınızı yaparsınız.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

trinity

Quadcopterin bir çok alt sistemi var, bunların hepsini sıfırdan tasarlamak kolay değil. İlk önce hazır bir quadcopter alıp bunun çeşitli kısımlarını sökerek kendi tasarımlarınızı takmanızı tavsiye ederim.

Ben hazır alamam kendim sıfırdan yapıcam diyorsanız, 3 quadcopterlik para harcarsınız.