STM32F4 ile HC06 Bluetooth Uygulaması

Başlatan ArifAhmet, 14 Ekim 2014, 10:24:36

ArifAhmet

Merhabalar,
Öncelikle yapacağım şeyi anlatayım. Öncelikle stm32f4 ve hc06 bluettoth modülüm var, bu modül android telefonla ve diğer bluetooth modülleri ile iletişime geçecek. HC06'yı telefonla eşleştirebilirim fakat aynı anda diğer modüller ile arasında bu bağlantıyı yapabilirmiyim? Ayrıca iki slave modülü nasıl birbirine eşlemem gerekiyor?

İyi çalışmalar.
Yaşasın Open Source!

ayhan_eee

Bir adet master modül kllanmak gerekecek. Bunun için HC05 modülünü kullanabilirsin. Hem Master hem de Slave olarakçalışabilir.

ArifAhmet

Sağolun fakat modülü değiştirdim. Ama bi sorum var. HC05 birden çok bağlantı yapamaz diye biliyorum.
Yaşasın Open Source!

kantirici

Aynı anda birden fazla bağlantı yapamazsınız hc-05 ile. Ancak, önce birine bağlan veri al/gönder bağlanıtıyı kes sonra diğerine bağlan veri al/gönder şeklinde kullanabilirsiniz.

ArifAhmet

Alıntı yapılan: kantirici - 19 Ekim 2014, 17:53:14
Aynı anda birden fazla bağlantı yapamazsınız hc-05 ile. Ancak, önce birine bağlan veri al/gönder bağlanıtıyı kes sonra diğerine bağlan veri al/gönder şeklinde kullanabilirsiniz.
Aslında bu yöntemi düşündüm fakat işime yaramayacak gibi duruyor. Çünkü amacım dğer modüllerin kapsama alanına girdiğinde hemen belirlediğim işleri gerçekleştirmesi ve bunu telefona/bilgisayara göndermesi. Ayrıca bu işleri yaparken başka bir modüle denk gelirse kendini tekrar master moda sokması gerekiyor. Bu zaman kaybı.
Yaşasın Open Source!