High-Voltage Capacitor, 12kVDC 1uF

Başlatan Melih1802, 15 Ekim 2014, 00:13:11

Melih1802

Başlıktaki kondansatörü Türkiyeden temin etmek istedim fakat bulamadım. Çekoslavakyada bir firmada var fakat güvenemiyorum.

Bu değerlerde bulmak zor 15-20 adet lazım olacak. Güvenle satın alabileceğim bir yer tavsiye edermisiniz.

z

Bu degerdeki kapasitorler belki de ozel izinle satiliyordur. Ustelik iyi de para isterler. Laser sistemleri uretenlere danis.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fbkaya

Alıntı yapılan: z - 15 Ekim 2014, 09:44:25
Bu degerdeki kapasitorler belki de ozel izinle satiliyordur. Ustelik iyi de para isterler. Laser sistemleri uretenlere danis.
Neden özel izin gerektirsinki hocam ? Ne amaçla kullanılabilir ?

z

Bu kapasitor ve voltaj degerinin tek bir aciklamasi var. Yuksek enerjili desarj uygulamalari.

Yuksek enerjili desarj uygulamalari deyince de ilk akla gelenler  yuksek voltajli lambalar, plasma cihazlari ve yuksek guclu ultrasonic ses uygulamalari. Tibbi cihazlarla endustritel plazma cihazlarini saymazsak geri kalanlari cok masum uygulamalar değil. (Bunlar da Amerika hukumeti tarafindan izlemede.)

@Melih1802 senin uygulaman ne?

fbkaya

Alıntı yapılan: z - 15 Ekim 2014, 12:58:57
Bu kapasitor ve voltaj degerinin tek bir aciklamasi var. Yuksek enerjili desarj uygulamalari.

Yuksek enerjili desarj uygulamalari deyince de ilk akla gelenler  yuksek voltajli lambalar, plasma cihazlari ve yuksek guclu ultrasonic ses uygulamalari. Tibbi cihazlarla endustritel plazma cihazlarini saymazsak geri kalanlari cok masum uygulamalar değil. (Bunlar da Amerika hukumeti tarafindan izlemede.)

@Melih1802 senin uygulaman ne?
Melih1802 in ne uygulaması yapacağını merak ettim. ben en son yüksek voltaj kapasitörü ile tesla bobini yapıp oynamıştım, başka işimde olmadı :)
Z hocam, bu masum olmayan uygulamalarla neler yapılıyorda masum olmuyor ?

z

Masum olmayanlar: Elektro magnetik pals uygulamalari (EMP), yuksek guclu laser uygulamalari, cok cok yuksek guclu laserler icin ksenon atesleyiciler, akustik şok dalgalari aklima gelenler. (Bunlarin her birisinin silah uygulamasi var. Bu yuzden izin gerektiriyor)

mihri

Melih abi kıyamet silahı yapacak ...
"Eppur si muove!"

r32mp

Bolca seri  bağlı kondansatörler ilede olur aslıda. Yakın zamanda kombi ve türevi hurda kartlardan 220 uf 400/250 v luk kondansatörleri söküp paralel bağlamıştım. işimi görmüştü. 110 v alternatörün önüne dc baraj oluşturmuştum. 1uf 12 kv için basitçe hesap etsek, Ortalama olarak eliniz 400 v kapasitörler geçse ki hurdacılarda bolca mevcud. 12 kv için, 40*30 = 12000 v 10-15 adet demişsiniz "huuuuuu" Çok lazım.Tabi bu gücü boşaltırken ne olur bilemiyorum. Sadece örnek tabi.
Biz bizimle bizdeydik, biz bizimle bize geldik, biz bizimle bizdeyken bizi bizden mi sorarlar?