SAÇ KURUTMA MAKİNESİ sökümü videosu... ee kış geliyor değil mi? :)

Başlatan elekTRofizikci, 17 Ekim 2014, 20:36:49

elekTRofizikci

Merhaba arkadaşlar. bugün bir adet saç kurutma makinesi söktük ve ilgilisinin hizmetine sunduk.

Bizler bilsekte bilmeyen bir çok kişi vardır içeriğini...

Ufak tefek farklılıklar olsa da temelde tüm makinelerde rezistans + motor ikilisi mevcuttur.

Değişken olan bu ikisini devreye sokup çıkaran anahtarlama sistemi ve bunlarda kullanılan malzeme ve bağlanma şeklidir. Bu elektrik devresinde yarıiletken diyodun kullanım amacını daha önceki ketıl videomuzda zaten anlatmıştık. diyotlar devir ve güç kontrolünde kullanılan birer elemandır.
Hatalarımız elbet olur, şimdiden affola, iyi seyirler... İZLEME DE KALIN!

http://elektrofizikci.com/?page_id=805

http://youtu.be/HLdM09YXAxU?list=UUgKabubhWZaEOsTQM-FrAsw

Diğer kış mevsimini ilgilendiren videolarım:
KLİMA İÇ ÜNİTE SÖKÜMÜ_ Bugün Ne Sökelim -18-
KLİMA DIŞ ÜNİTE SÖKÜMÜ_Bugün Ne Sökelim-16-
TERMOSİFON SÖKÜM VİDEOSU _Bugün Ne Sökelim? -10-
INFRARED (ELEKTRİKLİ) ISITICI SÖKÜMÜ_Bugün Ne Sökelim? -6-
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

hasanmahmut

restore

abi yakında evde bieşy bırakmayacaksın söke söke  yenge kızmasın. şaka bi yana  sizi takdir ediyorum. elinize saglık.

mehmet

İlgi alanıma girmeyen bir cihaz.
Hatta böyle bir cihazın olduğunu
unutmuşum. 8)
Bir de saç tarama cihazı vardı
değil mi? Hayal meyal hatırlıyorum. 8)
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

hasankara

muratdu

Alıntı yapılan: mehmet - 18 Ekim 2014, 01:11:20
İlgi alanıma girmeyen bir cihaz.
Hatta böyle bir cihazın olduğunu
unutmuşum. 8)
Bir de saç tarama cihazı vardı
değil mi? Hayal meyal hatırlıyorum. 8)

"Tarak" diyorlar çevremdekiler, bende yıllardır kullanmıyorum :)

elekTRofizikci

Yaranızı deşeceğimi bilseydim yapmazdım arkadaşlar :) İşin aslı şuana kadar sadece eve ait 2 tane ketıl vardı onları söktüm :) Gerisi eş dost getiriyor sağolsun. Abi senin işine yarar, bi bak olursa olur olmazsa parçalarını kullanırsın diye :) Herkese teşekkürler...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

Andromeda

Paylaşım için teşekkür..
Saç kurutma makinasını saç için kullanmıyorum, her ne kadar saçım biraz uzun olsa da..
havlu kullanıyorum.magnetik alanı epey güçlüymüş bunların..kafayı yemeyelim sonra :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Recep METE

Arkadaşım bir günde akıllı cep telefonu söker misin? Faydalı olacağına inanıyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

mehmet

@elektrofizikci Hocam, olur mu öyle şey.
Merak etmeyin. Sizin yaptıklarınız güzel
şeyler. Emeğinize sağlık.
Bu akıllı telefon olayında bir anestezi
uzmanı yanınızda olursa daha iyi olur
düşüncesindeyim. Belli olmaz; "O vidayı
değil önce bunu sökeceksiniz." diye
akıl verir. Önceden önleminizi alin
diyorum. ;)
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ekrem

selam elimde 1 adet parçalanmış sarjlı matkap var bunun sorunu tetik kısmından alev alması gibi bir durum büyük ihtimal kısa devreye ugradı tork kımını diyot kademesinde ölçtüm ve  değer gösterdi kısa devre mi var yoksa sağlammı  pek anlayamadım ama saglam olması lazım su  deymemiş bir durumda ben bu matkap ı çalışır duruma nasıl getirebilirim aceba 1-2 farklı sekilde kullanmayı planlıyorumda yardım edebilirmisiniz. 14.4 vdc de calısır yazıyor ama pili elimde yok kac miliamper çeker onu bilmiyorum onu nasıl anlayabilirim. birde ileri geri çalışması  ve adaptör ile çalışmasını yapmayı düşünüyorum bir pili olmıyacak  pili zayıflamıs derdi olsun istemıyorum el tipinin  kaplolu tipini olusturulacak bir nevi