Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Hi-tech c bulamıyorum

Başlatan orcntns, 19 Ekim 2014, 15:46:27

orcntns

arkadaşlar deliricem.Hi-tech c derleyecisini nereden indirebilirim bulamıyorum?

polleme

MPLAB XC8 işinizi görmez mi? Hi-tech artık tek başına dağıtılmıyor.

Erol YILMAZ

ayhan_eee

MPLAB XC8 maalesef bazı noktalarda derleyici tabanlı hatalar veriyor.Ben bizat denedim.XC8 'de çalışmayan kod birebir olarak Hitech C üzerinde çalıştı

polleme

Alıntı yapılan: ayhan_eee - 19 Ekim 2014, 17:46:53
MPLAB XC8 maalesef bazı noktalarda derleyici tabanlı hatalar veriyor.Ben bizat denedim.XC8 'de çalışmayan kod birebir olarak Hitech C üzerinde çalıştı

Ama bu XC8 kaynaklı olmasa gerek. Hitech üzerinde çalışan kodun XC8 üzerinde çalışması için bazı değişimlerden geçmesi gerekli olabilir. Maalesef her derleyici geriye dönük uyum sağlamıyor.

ayhan_eee

Alıntı yapılan: polleme - 19 Ekim 2014, 18:09:47
Ama bu XC8 kaynaklı olmasa gerek. Hitech üzerinde çalışan kodun XC8 üzerinde çalışması için bazı değişimlerden geçmesi gerekli olabilir. Maalesef her derleyici geriye dönük uyum sağlamıyor.
Aslında hayır.Kodu XC8 için yazdım.Onun şartlarına göre.Derledi.Bana Hex koduveriyor ancak verdiği HEX çalışmıyor. Ancak kodu birebir HiTech C attığımda oluşan HEX kodutam olarak çalışıyor.

arslan74

Alıntı yapılan: ayhan_eee - 19 Ekim 2014, 18:17:53
Aslında hayır.Kodu XC8 için yazdım.Onun şartlarına göre.Derledi.Bana Hex koduveriyor ancak verdiği HEX çalışmıyor. Ancak kodu birebir HiTech C attığımda oluşan HEX kodutam olarak çalışıyor.
Öyle bişey olamaz. Mutlaka kodunda bir sorun vardır. Kodu nu yayınla nedenini söyleyelim.

polleme

Kod ile ilgili değil de çevre değişkenleri veya anahtarlarla ilgili de olabilir. Bunlar derleyiciye göre farklılık gösterebiliyor.

CLR

Yeni derleyicilerin optimizasyonu çok yüksek bu nedenle ne kadar gereksiz kod varsa çıkartabiliyor. Programda tam C kurallarına uyulmamışsa mesela volatile kelimesi eksikse compiler o kısmı revize eder. Dolayısıyla yanlış çalışır. Ama hitech c 'nin eski versiyonda çalışabiliyor çünkü revize etmiyor.   
Knowledge and Experience are Power

Extreme

hi-tech c nin son durumu nedir ?

En son microchip aldı diye duymuştum ?

sonrasında programa firma desteğini çekti diye duydum.