MC33035 BLDC Sürücü

Başlatan XX_CİHAN_XX, 27 Ekim 2014, 19:13:06

XX_CİHAN_XX

Bu sürücü ile motor kontrol ediyorum ancak hız ve yön kontrolünün yanı sıra torku da kontrol etmem gerekiyor. Tork(yani akım) kontrolü için bu sürücüye uygun bir tavsiyeniz var mıdır?
Enable pininden çeşitli frekanslar da PWM uygulayarak kısmen torku kontrol edebiliyorum ancak o şekilde oluşan performans hoşuma gitmedi pek.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

hakanmos

Merhaba,

Ben de bu entegre ile BLDC motor hız kontrol devresi yapmayı planlıyorum. Devre şemasını paylaşabilir misiniz?

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

XX_CİHAN_XX

Merhabalar,

Datasheet'teki şemayı kullandım.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

hakanmos

Teşekkür ederim. Resimde gösterdiğim gibi CD-ROM motorunu direkt bağlasam olur mu yoksa araya bir anahtarlama elemanı koyayım mı?

mustafa_cmbz

Datasheetinde motorun nasıl bağlanacağı vs. herşey mevcut "Ş" hakan :P

hakanmos

Tmmdır sağolasın

tekniker_murat

Evet değerli ustalarım konu yazılalı kaç yıl olmuş geçmiş ama bana aksi gibi bu günlerde lazım oldu acaba arz ve rica etsem kafamdaki soru işaretlerine biraz tekme tokat atıp def eder misiniz beni bu dertten kurtarır mısınız :)

Benim elimde bir tane bu motordan var blcd yada fırçasız dc akım motoru ve bu motorda 3 tane kablo var başka bişiy de yok... Yaklaşık 1 haftadır araştırma yapıyorum en sonunda bu sürücü entegresini buldum MC33035

Fakat burada hall sensörleri bilmem ne sensörleri bağlantıları var oysa benim motorda 3 tane kablodan başka bişiy yok :D

Ben sadece 3 tane kablo olan bu motoru her iki yönde de çalıştırarak hız kontrolü yapmam gerekiyor acaba bu iş için bu entegreyi kullanabilir miyim eğer kullanabilirsem hall sensörlerinin bağlandığı yeri boş mu bırakmalıyım ?

Biraz el atarsanız çok memnun olurum...
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]