Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Orange5

Başlatan ahmyildiz, 29 Ekim 2014, 16:13:22

ahmyildiz

iyi günler.
öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemediğim için microchip katagorisi altında açtım.
ben oto elektronik anahtar kodlanması programlaması ile uğraşıyor.
size kısaca derdimi anlatayım.
araçların kumandalarını programlarken bazı durumlarda beyindeki 8 bacaklı epromları sökmek zorunda kalıyoruz ve bunu orange5 adlı bir kitle okutuyoruz.
şimdi bendeki orange5 uçtu ve yenisi 1200 € gibi uçuk bir fiyata satılıyor.
ben açıkçası bu kit yerine buna muadil başka bir kit arıyorum. forumlarda araştırmaya çalıştım ama orange5 ile ilgili türk sitelerinde pek birşey bulamadım.
cihaz tam olarak şu http://www.scorpio-lk.com/eng/orange5_main_eng.html
eğer inceleyip buna denk bir cihaz biliyorsanız lütfen söyleyin.
ilgilenenler için şimdiden teşekkür ederim.
iyi çalışmalar.

GreeN

Universal programlayıcı. Bu tip cihazlar işini görür sanırım
Terörü Lanetliyoruz.

zerog26

oncelikle ne tur chipleri programliyorsun onune en cok cikan tiplare gore aratirsan daha kolay olur .. 24lc08 gibi eepromleri tek transistor ilede rs232den programlayabiliyorsun..

coco

imalatcısıyla kontak kurup tamir yaptırırsan daha iyi olur.bu sadece programlayıcı değil aynı zamanda scriptler yüklenilen hesaplama ve işinizle ilgili resimler ile araca bağlantı uçları gösteren bir cihazdır.Securty çiplerin skip securty denen bir yöntemle okuyan ve yazan ileriye dönük çok yönlü bir cihaz.

ahmyildiz

Alıntı yapılan: coco - 29 Ekim 2014, 20:06:42
imalatcısıyla kontak kurup tamir yaptırırsan daha iyi olur.bu sadece programlayıcı değil aynı zamanda scriptler yüklenilen hesaplama ve işinizle ilgili resimler ile araca bağlantı uçları gösteren bir cihazdır.Securty çiplerin skip securty denen bir yöntemle okuyan ve yazan ileriye dönük çok yönlü bir cihaz.

Hayır hayır sadece okuyucu olarak kullanıyoruz. hesaplamalarımızı yapan aracın pin kodlarını hesaplayan ayrı bir cihazım daha var. orange5 de okuttuğum çipin bilgilerini kaydedip diğer cihaza atıyorum o da bana aracın kontak pin kodunun hesaplamasını çıkarıyor. size bir kaç chip kodu örneği vereyim isterseniz. genel tip olarak araçların immobilser epromları SOIC tip çip kullanıyor. Mesela honda civic 93c46 çip kullanıyor. benim tek istediğim şey 8 bacak soic chipleri okutabilecek bir cihaz. Merak ettiğim standar okuyucular da işimi görür mü yani bu orange5 e mahkum kalmak istemiyorum. piyasadaki tüm anahtarcılar bunları kullandığı için kalıplaşmış bi cihaz ama ben alternatifinin de olabileceğini düşünüyorum. çünkü satıcılar bu işi fırsatçılğa dökmüşler türkiyede.