2X16 LCD KUTPHANESİ LAZIM ACİL

Başlatan seçili, 29 Ekim 2014, 22:12:52

seçili

arkadaşlar 2X16 LCD KUTPHANESİ ve main kodları lazım hitide derleyicisinde yazmam lazım LAZIM ACİL 2 karekter olması lazım mesela üstte merhaba altta 12345678. gibi Rıfat devecinin kütüphanesini deniyorum hata veriyor main c kodlarıda hata veriyor

Gökhan BEKEN

Madem aciliyeti var, hali hazırda çalışan bir örnek deneyin. Aynı kütüphaneyi hem c18 hem de xc8 ile çalıştırmıştım:  http://gokhanbeken.com/lcd-kutuphanesic18-ve-xc8-icin
mplabx ide'sini kurun, derleyici olarak xc8 veya c18 kurarsanız proje çalışacaktır. xc8 kurmanızı tavsiye ederim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

MrDarK

Alıntı yapılan: seçili - 29 Ekim 2014, 22:12:52
arkadaşlar 2X16 LCD KUTPHANESİ ve main kodları lazım hitide derleyicisinde yazmam lazım LAZIM ACİL 2 karekter olması lazım mesela üstte merhaba altta 12345678. gibi Rıfat devecinin kütüphanesini deniyorum hata veriyor main c kodlarıda hata veriyor

Bazen bu mesajları okuyunca elektronikten soğuyorum :D Meftun hocam cevap için teşekkürler :) Ayrıca Fırat (FxDev) gibi sosyal sorumluluk yapmış birinin adını Rıfat yazmak da ayrı bir durum ne yazık ki. Fırat hocam belki bir gün okursun diye söylüyorum , yazdığın birçok dökümandan fazlaca yararlandım. Bugünlere geldiysem seninde desteğin olmuştur hakkını ödeyebilir miyiz bilmiyorum fakat buradan söyleyeyim Allah Razı olsun kardeşim. Elektronik için ve türkiye için yaptığın paylaşımlar için. Kısmetse herşeyin devamı gelecektir.

Sağlıcakla.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

pwm.c

Hi-tech C kullanacaksan samples klasöründe mevcut.
C:\Program Files\HI-TECH Software\PICC\9.83\samples\LCDemo
ayrıca, internette tübitak'ın "kendimiz yapalım" arşivinde örnek uygulamalar bulunuyor.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

seçili

sayın mr dark sen hiç isim karıştımadınmı insanın kafası karışamazmı ayrıca senin buraya yazman fırat hocan birgün buraya baksa okusa diye yadığını söylüyon diyelimki baktı okudu  senin eline ne keçecek   :D  ;D ismini karıştırmışsın veya yanlış yazmışsın arkadaşım diyebilirdin bir insanı sevindireceksen eğer diyer insanı üzmüyeceksin...ben kimsenin emeyinede laf atmadım çamurda atmadım kaynağı nerden aldığımı söyledim ne yazıkki senin gibiler yüzündende bazı insanların elektironik moralini bozmaya yetiyor.
ARKADAŞLAR SAĞOLSUN CEVAP VERİP YARDIM EDİYORLAR YARDIM EDEN HERKEZDEN ALLAH BİNLERÇE KEZ RAZI OLSUN