CCS C Driver oluştururken yapılan ayarlar

Başlatan bordo40, 31 Ekim 2014, 11:02:15

bordo40

Arkadaşlar CCS C 'de bir sensör okuma fonksiyonu yazdım. Bunu da .c olarak driver klasörüne ekleyip ana fonksiyonda ordan çağırmak istiyorum. Derlerken "main()" ve "#DEVICE" hatası veriyor.Bide  Sensör i2c ile haberleşiyor device tanıtmadığım için "i2c(slave, sda = pin_c4, scl = pin_c3)" bu komuttaki  pin ayarında da hata veriyor. İşlemci kütüphanesini include edince bu hata gidiyor. Fakat ben işlemciyi include etmek istemiyorum.  Projeyi driver olarak nasıl ayarlıcam ?

Kabil ATICI

Driver yada kütüphane olarak yazdı isen main(); olmaması gerekir. Bu işlemci için dosya derleneceği zaman eklenir ki c uygulamalarında çalışır durumda 1 tane main olabilir.
ambar7

bordo40

Anladım hocam. Benim kodumda sadece okuma foksiyonu olduğu için verdiği hata main() fonksiyonu yok diyor. Ben bu fonksiyonu driver olarak nasıl kaydedederim? main() hatası için project options>files>multiple>compilation units ve link separately kutucuklarını işaretleyip kaydederek hallettim. Daha sonra yine project options>include files'tan driver klasorunu ekleyip apply diyerek kaydettim. Ama işlemci kütüphanesini yazmazsam yine hata veriyor. Bu hatayı nasıl aşarım ?

mesaj birleştirme:: 31 Ekim 2014, 13:30:19

Hocam önceki mesajda anlattığım ayarları yaptıktan sonra işlemciyi include etmeden mlx.c adında driver klasorune atıp aynı ayarları tekrar yapıp kaydettim. Daha sonra başka bir proje açtım (yazdığım fonksiyonu denemek için) bu projede kullandığımda hiç bir sıkıntı olmadı. Ama henüz sensörü denemedim. Şimdilik sadece derledim.